Avatar uživatele
Kryšpín

Kdo rozhodl o přenesení výroby roušek, respirátorů apod. do Číny a z jakého důvodu?

Nařídila EU, nebo české rozhodnutí, případně jsou kvalitnější než od místních výrobců?

Zajímavá 0 před 1507 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Přece chamtivý Big Business. Minimální náklady ´= maximální zisk. O nic než o zisk nejde. Kdyby to šlo, nechali by si tam vyrobit i těsto na pečivo (ačkoliv možná zmrazený polotovar je od nich) 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Ani EU, ani češi… to he prostě GLOBALIZACE, EKONOMIKA… Povim ti to asi takhle: Vyvinul jsem si přístroj. Nepodstatný jaký. Když jsem bádal, jak jej uvést na trh, vyšlo mi, že cenově a papírově to nejsem schopnej vyrobit jinak, než předat výrobu kam…? Do Číny! Tak jsem se na to vybod.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

To je zase „chytrý dotaz“. Každý přeci může vyrábět co chce, když má k tomu podmínky a vyplatí se mu to. Každá země je svým pánem (nebo aspoň většina). O tom se učí už děti na druhém stupni ZŠ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… trh a cena … ona neviditelná ruka trhu je dost viditelná … a ze stejného důvodu, jako je tam ETA a fůra jinejch fabrik …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Co je to „roušek respirátorů“? On respirátor má nějakou roušku? Nerozumím řeči tvého kmene.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek