Kryšpín

Kdo rozhodl o přenesení výroby roušek, respirátorů apod. do Číny a z jakého důvodu?

Nařídila EU, nebo české rozhodnutí, případně jsou kvalitnější než od místních výrobců?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Přece chamtivý Big Business. Minimální náklady ´= maximální zisk. O nic než o zisk nejde. Kdyby to šlo, nechali by si tam vyrobit i těsto na pečivo (ačkoliv možná zmrazený polotovar je od nich) 🙂

Další odpovědi
Edison

Ani EU, ani češi… to he prostě GLOBALIZACE, EKONOMIKA… Povim ti to asi takhle: Vyvinul jsem si přístroj. Nepodstatný jaký. Když jsem bádal, jak jej uvést na trh, vyšlo mi, že cenově a papírově to nejsem schopnej vyrobit jinak, než předat výrobu kam…? Do Číny! Tak jsem se na to vybod.

elkon

To je zase „chytrý dotaz“. Každý přeci může vyrábět co chce, když má k tomu podmínky a vyplatí se mu to. Každá země je svým pánem (nebo aspoň většina). O tom se učí už děti na druhém stupni ZŠ.

Mc Merkurion

… trh a cena … ona neviditelná ruka trhu je dost viditelná … a ze stejného důvodu, jako je tam ETA a fůra jinejch fabrik …

quentos

Co je to „roušek respirátorů“? On respirátor má nějakou roušku? Nerozumím řeči tvého kmene.