Bronzový

Kdo rozhodl o přenesení výroby roušek, respirátorů apod. do Číny a z jakého důvodu?

Nařídila EU, nebo české rozhodnutí, případně jsou kvalitnější než od místních výrobců?

Nejlepší odpověď

Bronzový

Přece chamtivý Big Business. Minimální náklady ´= maximální zisk. O nic než o zisk nejde. Kdyby to šlo, nechali by si tam vyrobit i těsto na pečivo (ačkoliv možná zmrazený polotovar je od nich) :-))

Další odpovědi:

Zlatý

Ani EU, ani češi... to he prostě GLOBALIZACE, EKONOMIKA... Povim ti to asi takhle: Vyvinul jsem si přístroj. Nepodstatný jaký. Když jsem bádal, jak jej uvést na trh, vyšlo mi, že cenově a papírově to nejsem schopnej vyrobit jinak, než předat výrobu kam...? Do Číny! Tak jsem se na to vybod.

Bronzový

To je zase „chytrý dotaz“. Každý přeci může vyrábět co chce, když má k tomu podmínky a vyplatí se mu to. Každá země je svým pánem (nebo aspoň většina). O tom se učí už děti na druhém stupni ZŠ.

Zlatý

... trh a cena ... ona neviditelná ruka trhu je dost viditelná ... a ze stejného důvodu, jako je tam ETA a fůra jinejch fabrik ...

Zlatý

Co je to "roušek respirátorů"? On respirátor má nějakou roušku? Nerozumím řeči tvého kmene.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 1068
Zlatý ivzez 525
Zlatý mosoj 497
Zlatý Hlada 349
Zlatý Kepler 275
Zlatý gecco 271
Zlatý annas 253
Bronzový Pepa25 217
Zlatý led 216
Zlatý standa 202

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.