Hana Dušková

Kdo platí výpis ze zdravotní dokumentace pro provedení periodické zdravotní prohlídky u smluvního lékaře?

Nejlepší odpověď
annas

Špatně jsem četla, takže upřesňuji.

"Kdo platí výpis ze zdravotní dokumentace?

"Posouzení zdravotní způsobilosti nebo zdravotního stavu pro potřeby vydání lékařského posudku hradí ten, kdo o něj žádá. To znamená, že náklady související s pracovnělékař­skými službami hradí pro své zaměstnance zaměstnavatel.

Hradí též pořízení výpisu ze zdravotní dokumentace, pokud je k prohlídce vyžadován. Částku za pořízení výpisu, který si od praktického lékaře vyžádáte na pokyn zaměstnavatele pro účely provedení pracovnělékařské prohlídky, vám tedy musí zaměstnavatel proplatit.:"

https://portal­.pohoda.cz/za­kon-a-pravo/pracovni-pravo/vypis-ze-zdravotni-dokumentace-od-praktickeho-leka/
--

"Kdo hradí náklady na výpis ze zdravotní dokumentace zaměstnance?

Kdo je povinen uhradit tento výpis, zaměstnanec nebo zaměstnavatel?

Náklady spojené se zajišťováním bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, k čemuž patří i preventivní zdravotní prohlídky, je povinen hradit zaměstnavatel
atd."
Podrobnosti v odkazu
https://www.ziv­nostnik.cz/33/kdo-hradi-naklady-na-vypis-ze-zdravotni-dokumentace-zamestnance-uniqueidgOkE4NvrWu­OxZ4GxLdrsItL5ZSWuN31gAg­_rzFJ8D5c/

--

Další odpovědi
da ny

Praxe bývá taková, že je zaměstnavatel dohodnut se smluvním lékařem a platbu za zaměstnance odvede lékaři.
Někde hradí pacient, zaměstnavatel proplácí jemu..
Většinou se však nejedná o „výpis zdravotní dokumentace“ (do toho ztaměstnavateli nic není, nepotřebuje), spíše jedná o potvrzení o způsobilosti k výkonu povolání/zaměs­tnání..

O výpis ze zdravotní dokumentace žádá např. praktický lékař (při změně v rámci registrace).
Pokud žádá o výpis pacient, hradí si poplatek vždy sám.