Angi-Shy

Kdo pamatuje tyto bonbony „Atlasky“?

Nevím jak vy, ale mě je 28 a na těhle bonbonech jsem vyrostla. Babička je vždy měla připravené v míse pro mě a batrance. Nevím, jestli se dají ještě počítat mezi retro bonbony, jelikož nevím ani kdy se začaly vyrábět, ale pro mě je to každopádně příchuť dětství :) Jen mě mrzí, že se už nevyrábí a nikde už k sehnání asi nebudou..
https://im9.cz/iR/im­portprodukt-orig/50a/50ac­4efff990b352320­db3872d720033­.jpg

Nejlepší odpověď
ten který je

Pamatuji si,že byly moc sladké a uvnitř byla nějaká hmota podobná čokoládě.

Další odpovědi
Drap

Pamatuji, měl jsem je rád.

da ny

Ano, pamatuji je ještě za 3 Kčs. Takových 30 let jsem je neměla.
Domnívám se, že není třeba želet. Vyvarujete se zklamání. :D
Pokud by měla být zachována receptura a chuť, byly by v pytlíku 3 – 4 ks možná
za 30 Kč a více.
Atlasky byly z těch těžších, s poctivou náplní. To se dnes „nenosí. Mnoho cukrovinek/sušenek, které jsme znali se nevyrábí.
Většina těch, které se dosud vyrábí, změnilo chuť (k horšímu), recepturu, kvalitu.

annas

Také si je pamatuji, občas jsem je jedla, ale měla jsem raději ledovky. V době mého mládí se z nich vařilo kakao či čokoláda.
Moc chutnalo, náplň byla opravdu čokoládová.

Zajímalo mě, zda se ještě vyrábějí, našla jsem vyjádření Nestle na otázku
KDE SEŽENEME BONBONY ATLASKY?

Odpověď. 10. 12. 2018

„Ďakujeme za Váš email. Atlasky v súčasnej dobe sa už nevyrábajú. Ukončenie ako aj obnovenie výroby produktu závisí od rôznych faktorov, najčastejšie z dôvodu nízkeho záujmu zo strany spotrebiteľov a taktiež od zváženia marketingového oddeleni.“

https://bonbo­ny.heureka.cz/sfinx-atlasky-90g/poradna-otazka/549058/

Musíte si nechat zajít chuť a vybrat si jiný druh. Já si občas koupit gumové bonbony, které jsou slazené stévii. Jinak raději obdélníček hořké čokolády od 70 % výš.

cochee

Jsem téměř dvakrát starší a Atlasky znám taky, ale rád jsem je neměl.

briketka10

Milovala jsem je a kupovala za 3kačky.
Pak stály „pouhých“ 12, nebo 18Kč :(
I přesto jsem si je koupila, ale v sáčku
jich jaksi ubylo! Jako je to u všeho :(
Tatranky jsou menší, brambůrky taky..

A Barimandle, Šumavské Jahůdky mňam :)
Prostě všechno a několikrát dražší..