chochis

Kdo nesl kříž?

Tři evangelia tvrdí Šimon cyrenejský- Matouš 27,32. Marek 15,21. Lukáš 23,26. jenom Jan 19,17. uvádí ježíše, tak kdo ho nesl?

Nejlepší odpověď
annas

Průběh celé Ježíšovy křížové cesty (především 5. a 8. zastavení) si přečtěte na uvedené stránce. Ježíš nesl kříž sám, ale když ztratil sílu a padl únavou, přinutili vojáci Šimona Cyrenejského, aby Ježíši pomohl.

Zdroj: http://refera­ty.atlas.sk/vse­obecne-humanitne/nabo­zenstvo/30377/?­print=1

Další odpovědi
blarge

jezis