jakho

kdo nebo co je anděl ??

Nejlepší odpověď
oo

anděl je mýtická nadpřirozená duchovní bytost, která by měla být podřízena Bohu či bohům a sloužit jako posel mezi lidmi a bohy.

Další odpovědi
Miroslavst

Podle odpovědi buraka by to měla být ona
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zajimalo-by-vas-to-nebo-byste-ho-ji-nejradeji-zabil-a

martina1

Já myslela,že pravá ruka mikuláše:-)

Bumbes

Je to něco, co jsem ještě v životě neviděl a nejspíš ani neuvidím…

Ale ve dvou letech jsem „to“ polykal…

dudu

Je zajímavé, že jsou většinou zobrazováni jako bezpohlavní bytosti a ve starohebrejštině znamená anděl něco jako posel dobrých zpráv. Ovšem Starý zákon v části popisující zničení Sodomy a Gomory hovoří, že za Lotem přišli tři bytosti v nichž poznal Hospodina a dva anděle. Ti dva byli unaveni a proto je Lot nakrmil a poskytl jim nocleh. Chovali se tedy docela lidsky.

BIGFOOT

andělé jsou boží duchovní bytosti.nemají pohlaví a nejsou jako lidi.jsou ochránci,bojov­níci,posly zpráv a.t.d.je jich mnoho a každej z nich má svoje bohem zadané
úkoly.potom jsou andělé padlí kteří se vzepřeli bohu a jeho božímu řádu a jejich vůdcem je satan.BIGFOOT

Zdroj: BIBLE

Muffinek

Souhlasím s oo, nadpřirozená mýtická bytost podřízená Bohu..