MartGrin

Kdo má povinnost vystavit fakturu za provedení služeb?

Má každá OSVČ povinnost vystavit fakturu za provedení nějaké služby? Jaké náležitosti musí taková faktura mít a jaký zákon se tímhle zabývá?

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Ten, kdo něco poskytuje (služby a zboží), musí vystavit fakturu. Ta musí obsahovat všechny údaje, které souvisí s obchodem (zúčastněné strany a informace o nich – název, všechny potřebné údaje o firmě (ke kontaktu), jména, bydliště,… pak cena, datumy, co bylo poskytnuto- kdy kde; kontakty,).

Který zákon nevím, bude to nějaký o podnikání, (asi obchodní zákoník, zákon o obchodních korporacích, o účetnictví).

_____________­_______
No já jsem vůl, vždyť to máš všechno tady:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Faktura

Anebo když si do googlu zadáš hesla „faktura,“ faktura v zákonech," „náležitosti faktur“ „co musí faktura obsahovat“ atd. tak ti vyletí spousta stránek, které to tam probírají do podrobna.

Další odpovědi
Hlada

Není obecná povinnost vystavovat fakturu. Pro daňové účely stačí i jiný doklad o přijatých penězích.