df

Kdo ma nějvětší moc?

Nejlepší odpověď
elkon

Kdo má peníze

Peníze vládnou světem. Ten, kdo má peníze, často řídí vše na co vzpomene. Chytrost ale nepomůže tomu, kdo peníze nemá.

Další odpovědi
Disraeli

Kdo ma vedění

Jedno často souvisí s druhým. Přímo z nich vychází nebo se bez sebe neobejdou. Nemůžeš říct peníze, když nevíš proč a díky čemu je má a jak je používá (mazaný, má vědění i potřebné schopnosti/talenty i dovednosti), peníze nemá zbůhdarma a za nic. Dobré známosti taky nejsou dány samy od sebe, ale z něčeho vychází. Atd. (všechno z něčeho vychází).

Nejmocnější ve společnosti je ten, kdo umí vést a má organizační talent. Ale i tyto jsou souborem několika věcí (charakteru, schopností až geniality, dovedností, znalostí a inteligence).
BTW nic z toho není schopnost (v tomto smyslu spíš prostředky).
Nejmocnější je každopádně ten, kdo má nejvíc moci (nejvíc druhů moci a jejich rozsahu a stability).
Absolutní moc je nejvyšší meta. ;)
Jinak viz Hobbesse a jeho popis moci:
https://uloz.to/fi­le/jo5dovjJ9LCS/hob­bes-leviathan-pdf#!ZGp3BGR2­Z2V1LJL4ZGAxMwyv­LwquAIAQGQyZA­aAwIGIUnwOxAj== (kapitola 10. O moci, str 34).

paul1

Kdo má peníze

Rokio

Jiná schopnost

Největší moc má podle mě Biden a Putin.

Kdybych měl vybrat z tvých možností, tak asi ten, kdo má hodně peněz.

Rys95

Kdo ma vedění

Kdo má vedení i vědění :))

JežíšKristus

Kdo má peníze

Peníze = moc.
Uvádí se, že nejbohatší je Putin, ne přímo, že by měl hodně majetku, ale má přístup k ruským surovinám, vzhledem k tomu, že je diktátorem.
Přesto je Rusko ekonomicky na úrovni jedné z mnoha čínských provincií, takže ono je to relativní…

zjentek

Kdo má dobré známosti

Ten, kdo ovládá politiku. Takže podle politiků já, nebo ty. Prý prostě voliči.

Roman71

Jiná schopnost

Ten, jehož schopnosti, moc a bytí jsou neomezené.
Z lidí to není nikdo, ani ten nejmajetnější, nejprachatější člověk na světě.

Čecho_slovák

Jiná schopnost

To dá rozum, že největší moc mají média.

Lgee

Jiná schopnost

Peníze automaticky nezaručují moč.

df

Lgee, to jsi napsal hezký.

df

Jk, majetek Putina bych odhadoval tak na 100 miliard dolarů. Je neoficiálně mezi první trojkou nejbohatších lidí na planetě

df

Americký prezident je jen loutka na provázku.

Rys95

Hlavně je to klaun. 🤡

Rys95

Rokio: Biden? Ten neschopný ničema??

Ametyst

Biden ani neví, že je prezidentem. Včera řekl v rozhovoru pro TV, že se bude ucházet o prezidentství v roce 2024. 🙂 Moje poznámka: řekl to jen proto, že mu moderátor napověděl o kandidatuře Donalda Trumpa. Jeho jméno totiž působí jako sirka na benzín. On je vytipovaný viník.

Rys95

Komouš je to!

Rys95

Marxista!