Kryšpín

Jaký název použít pro oboustrannou politiku ČR versus Rusko?

Jsme nepřátelská země Ruska posíláme zbraně a tanky na boj proti Rusku / nevím zda jsou tanky obranné nebo invazní / na druhé straně odebíráme plyn ropu a jaderné palivo z Ruska.
Na př. pokud mi soused vyhodí do povětří garáž bude nadávat a pomlouvat že jsem jeho nepřítel, pouštět na moji zahradu domácí zvířata tak je na čase se soudit, v žádném případě od něho nebudu brát studniční vodu / s pokojím se z Vltavy / rovněž nebudu kupovat domácí vajíčka ani nevyužiji jeho služeb autodopravy.
Tudíž dle politiků jsme s Ruskem ve válce / na médiích jsou to fašisti nacisti vede je Hitler a pod. / a rovněž nejsme schopni spolupráci ukončit, tak je to politika učedníků nebo poudaček pro prostý lid

Odpovědi
Kelt

To máš stejné, jako když chodíš s holkou a s jejím bráchou se mlátíte. Vyber si.

Ametyst

Pokud je společnost, stát, a jeho oficiální postoj silně vychýlen na jednu modro-žlutou stranu, a neobjektivní, potom ti, kdo se snaží být nestranní a objektivní, se v takovém všeobecném extrémním modro-žlutém postoji najednou ocitají na opačném okraji. Ačkoliv jsou ve skutečnosti uprostřed, a snaží se o kritické myšlení a eliminaci jednostranné propagandy. Jsou to i ti, kterým se nelíbí vyzbrojování Ukrajiny za peníze daňových poplatníků, nebo přestat dovážet strategické suroviny a hrát si velkohubě na velmoc. Prostě špatné extrémní válečné postoje.

hapiky

Je to o podpoře skrytého nepřítele.
Tím, že odebíráme z Ruska suroviny, tím si hřejeme hada na prsou.
Já bych řekl: Problémová koexistence s nepřítelem!

_Bůh_

Odebíráme plyn a ropu, jo? Si přečti zprávy za poslední dva dny ;)

led

Zavrieť „kohútik prítoku energii“, nepozerať televíziu, vypnúť internet, okamžite môžete urobiť doma a ostať bez nich. Ako dlho vydržíte s náhradnými zdrojmi záleží od vašej sebestačnosti.
Pokiaľ váš život je závislý na týchto komoditách, musíte si zabezpečiť náhradný zdroj. Inak váš život speje k záhube.

V štátnom meradle prechod na iný zdroj energie a ďalších životu štátu dôležitých zdrojov trvá niekoľko, až desiatky rokov. Tu nestačí prejsť cez ulicu a nakúpiť v (inom) obchode oproti tomu (vami odmietnutému) starému obchodu. Treba vybudovať infraštruktúru, organizáciu dopravy

Pepa25

Rusko nás označilo za nepřátelskou zemi hned po odhalení Vrbětic. Už před tím většina rozumějších chtělo omezit s nimi vztahy ve strategických oblastech, např. prosadilo vyloučení Ruska z tendru na Dukovany (myslím, že jste tu tehdy proti tomu protestoval, přitom to bylo klíčové rozhodnutí).
Teď jsme ve fázi rušení obchodních vztahů: tím vaším příkladem to není odebírání vajíček od souseda, ale to braní vody ze studny – to nejde udělat ze dne na den, vykopání studny nebo vybudování přípojky na vodovod chvíli trvá. Samozřejmě, můžete vodovod useknout a kupovat dočasně jen balenou vodu, ale praktičtější může být aspoň část vody od souseda pořád brát …

led

Ametyst, v rozlíšení strán sa líši človek od zvery. Kým zvieratá poznajú jednoznačne zožrať/byť zožraný, prirodzene aj tu sa nájdu výnimky. Človek, keď vidí príležitosť, dokáže zmeniť strany podľa svojej potreby (ráno je biely, na obed červený a ide spať zelený). .. a ten nestranný, prípadne s rovnakou farbou je podozrievaný z nekalých úmyslov a vyhlásený za nepriateľa ľudstva. Vitajte vo svete ľudí.

hapiky

ametyst: Že Vás huba nebolí. Jste silně na jedné straně, ale občas, aby to nevypadalo, tak se uměle či zdánlivě propašováváte do onoho středu. Rus sází na Vaše postoje. Takové teď potřebuje jako sůl. Tvářit se neutrálně je jen trik.