autacek

Kdo kdy ponese odpovědnost za 130.000 civilních obětí v Iráku?

Krvavý účet za válku v Iráku – 130 000 mrtvých civilistů

http://www.ar­madninoviny.cz/krva­vy-ucet-za-valku-v-iraku-130-000-mrtvych-civilistu.html

Nejlepší odpověď
Drap

Nikdo, nikdy.

Další odpovědi
Klaproth

Nikdo. Za civilní obětí obou ruských válek v Čečensku také nikdo neopovídá.

Edison

Tak jde o okolnosti. Pokud někdo vznese obvinění na konkrétní osobu, může to pak řešit mezinárodní soudní dvůr pro válečné zločiny. Ale jako všude a vždy platí: Kde není žalobce, není soudce.

hapiky

autacku, autacku,tobě podobnou otázku smažou a ty vlezeš oknem a položíš stejně hloupou pozměněnou. Stojí ti to za to?
Za civilní oběti ve válce nikdy NIKDO nepykal.

led

Nemožno menovať jednotlivca, národ, rovnako ako nemožno menovať ako vinníka štát. Ale možno pomenovať ľudskú vlastnosť, vlastnosti, podielajúce sa priamou mierou na zodpovednosti.
chamtivosť, egoizmus, lakomstvo, hrabivosť, nevšímavosť, bezohľadnosť a ľahostajnosť, toto sú jedny zo základných ľudských vlastností, ktoré na rozdiel od iných druhov živočíšnej ríše, ktoré tieto vlastnosti nemajú, povýšili človeka nad človeka.

Kryšpín

Také byl důvod, že údajně Husajn nedodržoval rezoluci OSN, USA se také hodila ropná pole a jejich zdroje, velkou podporu měla USA v Itálii, Španělsku a Anglii.

Rovněž naše vláda Vladimíra Špidly plně pochopila, že je potřeba proti Iráku použít síly, proto také nabídla radiační, chemické a biologické prapory České armády. V tomto byl nejvíce aktivní ministr Cyril Svoboda. Tudíž v tom nejede USA sama.

Podle mého se ještě více rozvrtalo hnízdo islámistů, přesun migrantů a tím jejich vítání v Evropě je snaha nahradit odpovědnost za pochybení.

Kepler

Radši se zeptej, proč Sovětský Svaz udělal z irácké armády čtvrtou (nebo pátou?) nejsilnější armádu světa, když jim dodal 5000 tanků T-72. Odpověď je jasná -když se kácí les, lítají třísky.

annas

U Drapa jsem četla nikdo, někdy. = někdy nikdo.

led

Hapiky a Drap, spomeňte si na My Lai za vraždu neozbrojených dedinčanov padli tresty

Edison

Hapiky, ale to není pravda… Myslím, že za civilní oěti bylo odsouzeno celkem dost lidí. Lze to dohledat na stránkách onoho mezinárodního tribunálu pro válečné zločiny

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mezin%C3%A1rod­n%C3%AD_trestn%C3%AD_soud
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mezin%C3%A1rod­n%C3%AD_trestn%C3%AD_tri­bun%C3%A1l_pro_b%C3%BDva­lou_Jugosl%C3%A1vii
https://www.go­ogle.cz/search?num=100&l­r=lang_cs&new­window=1&biw=12­80&bih=716&tbs=lr%3A­lang_1cs&ei=yb0GXM3i­AsaWsAHkpbGwAQ&q=me­zin%C3%A1rodn%C3%AD+tres­tn%C3%AD+soud&oq=me­zin%C3%A1rodn%C3%AD+tres­tn%C3%AD+soud&gs_l=psy-ab.3..35i39l2j0j0­i22i30l6.7003­.9647..10737.­..0.0..0.138.1051­.0j8......0..­..1..gws-wiz.4J9iN1QLX2o

hapiky

Je rozdíl zabít a zavraždit. Padlí civilisté důsledkem války je něco jiného jak povraždit ze msty celou vesnici.

Edison

Problém je ale v tom, kdo určí tu hranici. To podle mě může učinit zas a opět pouze soud… Co je bombardování města? Akt války, nebo akt genocidy?

hapiky

Obojí

Edison

No tak vidíš. Takže to trestatelné nejspíš je. A i o tom by měl rozhododnout asi soud, žáno. Jen je potřeba, aby to někdo tomu soudu fundovaně předložil.

hapiky

No jo, už vidím jak letci platí odškodné, nebo jak jdou do basy za vybombardovanou nemocnici.

Edison

Těch případů je více. Ať už omylů, nebo nařízené na některé úrovni velení. Některé souzeny byly, jiné nikoli. Podle toho, jak se komu hodí. Ale opakuji, pořád platí, kde není žalobce, není ani soudce.

led

Možno budete prekvapení, ale už sa to stalo. Bombardovali jasne a zreteľne označenú nemocnicu.