karltlusty

Kdo jsou ruští vojáci s červeným batohem a vysílačkou, kteři jsou často vidět ve zprávách z Ukrajiny?

Pokud tu je nějaký expert na vojenství předem děkuji za odpověď.

Odpovědi
marci1

Dle netu se jedná o „Strunu“. Stal se známým jako The Red Backpack Man. Jeho kódové jméno je Struna. Je velitelem praporu taktické skupiny ruských mariňáků v Mariupolu. Do širokého povědomí se dostal během bojů v Mariupolu tím, že se označil jasně červeným batohem. 🙂

Drap

Je to Ukrajinec převlečený za Rusa. Červený batoh má z domu a nosí si v něm avačinu a cigára.

brydon.fergu

Velitelé taktických skupin praporu.

Ten na fotce by měl být podle uniformy z námořní pěchoty ruské Černomořské flotily.

paul1

To bude mírumilovný Rus převlečený za vandráka, je nějaký dodrbaný:-D.

Pepa25

Mimochodem baťůřkář už podle všeho leží v nemocnici a to je rád, že přežil, na rozdíl od spousty kolegů: https://ru.krym­r.com/a/rossi­ya-ukraina-voyna-chernomorskiy-flot-810-brigada-poteri/31902720­.html

Pepa25

Ruští vojáci? To je divné, Rusko přece není ve válce. To budou turisti, kteří ve volném čase pomáhají chytat fašisty, tomu by odpovídali ty batůžky. navíc na tom mundůru nevidím žádné označení.