Kdo je to Gustav Krupp von Bohlen und Halbach a jak figuroval v Norimberském procesu?

Tak by mě zajímalo jak došlo k tomu, že má až takto dlouhé jméno?

Nejlepší odpověď
annas

Vzpomínka na W + V

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vite-s-cim-je-spojeno-jmeno-krupp-essen

20.11.1945 – V Norimberku začalo přelíčení s 24 hlavními německými válečnými zločinci. Souzeny však byly i nacistické organizace – NSDAP, SS, SA, SD, gestapo a Nejvyšší velitelství branné moci (OKW). Soudní tribunál tvořili vždy dva soudci za každou z vítězných válečných mocností.

.Na úvod přelíčení přečetli želobci postupně čtyři body obžaloby:

1. spiknutí za účelem zmocnění se vlády nad světem, 2. zločiny proti míru, 3. válečné zločiny, 4. zločiny proti lidskosti.

Z těchto zločinů byli obžalováni Hermann Göring, Rudolf Hess, a další (viz odkaz), také Gustav Krupp von Bohlen und Halbach .

Jelikož majitel zbrojního koncernu Krupp již nebyl pro stáří schopen se přelíčení účastnit, byl proces proti němu zastaven, i když Krupp financoval Hitlera, vyráběl zbraně aj. a byl obviněný ze všech 4 bodů obžaloby. .
více v odkazu

http://forum.val­ka.cz/topic/vi­ew/40597/Norim­berske-soudy-s-valecnymi-zlocinci

Gustav von Bohlen und Halbach, narozený roce 1870, byl pátý ze sedmi dětí německého diplomata Gustav von Bohlen und Halbach narozených v Haagu.

Rodina von Bohlen und Halbach a jejich spojení s rodinou Krupp – jedna z nejvýznamnějších německých podnikatelských ro­din.

Gustav Halbach (1831–1890) R, 1871 povýšen do šlechtického stavu – von Halbach.

Bohlen – jeho manželka Sophie nee Bohlen (1837–1915).- spojeny oba šlechtické tituly . na von Bohlen und Halbach.

Gustav Krupp von Bohlen und Halbach byl jedním z jejich sedmi dětí – žil 1870 – 1950.

V roce 1906 si vzal za manželkul Berthu Krupp , jedinou dědičkou firmy Krupp., s níž měl několik dětí.
https://de.wi­kipedia.org/wi­ki/Bohlen_und_Hal­bach
----
Jeho částečný rodokmen
http://www.ge­ni.com/people/Gus­tav-Georg-von-Bohlen-und-Halbach/6000000­003595879128

Další odpovědi
Drap

Gustav vom Bohlenund Halbach byl právník. Oženil se s Kruppovou dcerou a stal se správcem Kruppovy firmy. V době druhé války zaměstnávala firma Krupp více jak 100 000 zahra­ničních dělníků a byla snad největším dodavatelem zbraní pro nacistické Německo. V roce 1948 byl odsouzen , hlavně za špatné zacházení se zahraničními dělníky a za drancování okupovaných území. Byl odsouzen na 12 let. Později dostal milost a byl propuštěn. Odseděl asi tři roky.

dubraro

Vedl firmu Krupp (Friedrich Krupp AG) v době 1. i 2. světové války. Firma byla největším dodavatelem německé armády. Byl úmysl stíhat jej v Norimberském procesu jako válečného zločince, ale v té době již byl upoután na lůžko a senilní.
Celé jméno je Gustav Georg Friedrich Maria Krupp von Bohlen und Halbach a je to normální šlechtické jméno té doby. Tak dlouhé jméno se v běžné řeči nepoužívá, říkali mu Taffi.

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Gustav_Krup­p_von_Bohlen_un­d_Halbach