MichaelOffic

Kdo je podle vás nejlepší zpěvák+zpěvačka na světě?

Myslím tím hlasovým rozsahem/výkonem.
Jedno který žánr.

A myslím tím zpěv, že se používá bránice a „nemluví“ jen, jako dnešní většina ‚rychlokvašek‘ :))

Nejlepší odpověď
ivzez

V oblasti vážné hudby je jich v každé „kategorii“ několik.

Jinak je podle mne ještě nepřekonatelný Freddy Mercury.
Ze zpěvaček snad Žanna Bičevská.

Další odpovědi
Rokio

Michael Jackson

EKSOT123

Možná než zpěvák, je důležitější píseň, nebo tak napůl. Třeba Kukušku od Viktora Coje zpívá v Rusku dnes spousty zpěváků snad stejně dobře.
Samozřejmě jsou velká jména v hudbě, v Popu třeba ABBA, Beatles, Boney m, Ofra Haza a další izraelská hudba, arabská hudba, M Jacksom, Alanis Morissette, Ricchi & Poveri, \Gott, Kubišová,m Tučný …dalo by se ještě dlouho pokračovat, ale zpěvák má většinou určité krátké období vrcholu, a pak už to není ono.
Momentálně jsem zahrabaný (už asi tři měsíce) v ruské a ukrajinské lidové a populární hudbě, (měl jsem na jednu písničku i otázku). Z mnoha neuvěřitelných ruských písní dám dva tipy, (eventuelním zájemcům pošlu další)
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=sqNuLPt4MdI
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=I0sliHsjEr4&t=100s

nyjono

Za mně Freddy Mercury. Úžasný rozsah a interpretace.
Hned v závěsu Michael Jackson.

led

Hlasovým rozsahom Yma Sumac https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Yma_Sumac

Na odľahčenie:
Viete prečo Pánboh stvoril ženu?
Aby Adam, konečne pochopil, že on spieva až druhý hlas.

marci1

Zpěvák s největším hlasovým rozsahem na světě(10 oktáv) je Tim Storms (viz video). 🙂
http://fyzmatik­.pise.cz/1365-zpevak-s-nejvetsim-hlasovym-rozsahem-na-svete.html

iceT

Pro mě Tarja Turunen a ze zpěváků si nevyberu, mám jich oblíbených víc.

Navíc mě hlasový rozsah nějak nezajímá.

xxx3

To se přece nedá takto porovnávat, zpěv není sprint. Kbyby se ale vybíral největší pěvecký originál, tak bych napsal Bobby McFerrin.

aliendrone

Když nad tím tak přemýšlím, tak žádného „nejlepšího zpěváka/čku“ nemám. I ti co stojí na mé „hitpárádě bez vrcholu“ vysoko mají prostě písně, které „nemusím“, no. Poslouchám skoro všechno bez ohledu na žánr (vyjma country a většiny lidovek – to se začnu poohlížet, kam jsem schoval ákáčko ;) :D) a všude mám „svoje oblíbené pecky“ – od opery po hiphop. :)

Nechápu ale lidi, kteří prostě mají skupinu/inter­preta(ku) a líbí se jim od nich VŠECHNO! :o

Nicméně k tomu rozsahu > http://fyzmatik­.pise.cz/1365-zpevak-s-nejvetsim-hlasovym-rozsahem-na-svete.html

Kepler

Nic se nevyrovná tomu, kdo jede po zábradlí a na konci je zatlučený hřebík, to zbledne závistí i Ozzy. Ale jinak je to pro mně Freddy Mercury, in memoriam.

Kelt

Nějakou píseň, skladbu může zpěvák zpopularizovat, nebo zprotivit. Některá píseň se stane evergreenem, jiná dobrá se díky tomu zařadí mezi vaše " to se mi nelíbí" . Například jsem slyšel nedávno píseň You've Got to Hide Your Love Away v jiném provedení než od Beatles a nelíbila se mi. Konkrétně u této skladby je více interpretů, ale to mimochodem.
Nehodnotil bych zpěváka podle rozsahu hlasu, podle počtu prodaných desek, podle vyprodaných koncertů a podobně. Podstatné je, že se mi to líbí nebo ne. A taky je důležité, jaká je akustika, jaký je zvukař, prostředí. Například kvůli špatné akustice jsem odešel z koncertu Jany Kratochvílové, ale koncerty vážné hodby zde byly perfektní.
A navíc se to vše mění s věkem. Když jsem měl 12, tak to byl Bob Frídl, Milan Černohous, Petr a Jana Ulrychovi, dnes po více než 46 letech mám v každém druhu hudby své oblíbence. Ale to neznamená, že se mi od něj líbí všechno.
Ale když jméno, Marie Rottrová,

Aaron

Corey Taylor.
Je to frontman kapel Slipknot / Stone Sour.
Slipknot je hlavně žánrovým crossoverem, takže tam jsou prvky tradičního metalu, punku, soft rocku, industriálu, trash metalu, elektroniky a hip hopu. Corey navíc umí rapovat ve vysoké kadenci, při tom je schopný měnit výšky hlasu, nebo rapovat ve hlubokým growlingu, ovládá kvalitně spoken word, řev má opravdu bestiální a absolutně perfektně zpívá.
Jako vokálista má masivní varibialitu, takže je jedno jakej žánr dělá. Jako jeden z mála umělců není moc studiovej, takže pramálo konektorů, nulovej autotune, hodně málo střihů ve studiovejch nahrávkách. Naprostá lahoda. Koncerty dává jako profík. Stačí se i podívat na to, jak velký krk má. To asi hovoří za vše.

Mike Patton.
Frontman nespočet kapel a především ikonických Faith No More. Je schopný rapovat, spoken word, hluboký growl, scream, zpěv bez konektorů a má až operní hlas, takže i v tomhle žánru se pohybuje. Samotné Faith No More je mnoho žánrový crossover. Live koncerty dává naprosto bez problému. A taky dělá různý pazvuky pro nějaké příšery, například „namluvil“ ve filmu Já, Legenda ty monstra, či byl pozván do různých her, aby tam něco nakvákal. Varibialita monumentální.

Caleb Shomo
Caleb Shomo je … nejen frontman, ale hlavním mozkem trash punkové/rockové skupiny Beartooth. Nejenže kompletní alba vytváří sám – bubny, texty, basu, riffy, sem tam kytarové solo si střihne.. až po mastering, střih a produkci. Jeho scream je naprosto unikátní, místo technického se soustředí na emocionální podání..pro první EP Sick a album Disgusting (pro mě nejlepší album v životě a nejdůležitější) nepoužil ani jeden konektor, minimum střihů a má naprosto úžasný clean vokály. Svůj řev tvaruje do úžasných poloh, nechybí ani nespočet momentů překvapení a ten rozsah je naprosto kolosální. A tyhle oba projekty navíc vytvořil kompletně sám, u sebe doma. Po každým řádku poctivě dýchá a je to hodně refrešující. Škoda, že třetí deska je proti konceptu toho, na čem si postavil tvorbu.

Dál mě napadá Keith Buckley, frontman Every Time I Die. Serj ze System Of A Down, bejvalej frontman kapely Dillinger Escape Plan, Joshua ze skupiny 68 a bejvalej frontman The Chariot.

aliendrone

Keplere… chjo! Kdybys tak nekecal, že prý Freddie, xixixi!

Dobře vím, že tvoje nejoblíbenější ukolébavka je: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ZpzcU0wsKac ! A teď to ví i ostatní, že bez ní prostě neusneš! ;) :D :D

aliendrone

led>>> :D :D :D :D :D
Znáte česká vyjmenovaná slova? Je to nějak takto:
DRZÝ – JAZYK – BRZY – RUZYNĚ!!! Myslím! Vemte si z toho poučení! ;) :D :D

Teď mi docvakává, že to nemusí pochopit ani mnozí Češi-nePražáci… no co, neuškodí Vás trochu potrápit a tím zkrotit ten přebytek bujnosti! Prý druhý hlas, pche! >> https://youtu­.be/PmMsqhxyi-E?t=118

led

Jééj, vy už odlietate?

aliendrone

TAKOVOU radost bych Vám NEUDĚLAL, to je snad jasné! ;) :D :D

aliendrone

marci1>>> DOPRČIC! TeĎ jsem si všiml, že jsem s svým odkazem nosil dříví do lesa! Neúmyslně, takže dávám palec coby kompenzaci, nejde o kopírování odpovědi! ;) :) :D

EKSOT123

Ivzez-mám jednu dost pěknou písničku od Bičevské – Tulák aneb divokými stepmi Zabajkalí (Бродяга – По диким степям Забайкалья)
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=CnSMrCRdJ5c
ale tu píseň v Rusku zpívá pěkně kde kdo
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=xrenuYBSYDQ
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=UN7Y-9CrvSk

EKSOT123

Nelze odpovědět, ale stejně bych vás pouze zklamal. Bičevská asi nemá vlastní písně, i Broďaga je ruská lidová.
Někdy pomůže vyhledávat v azbuce, u Okudžavy možná i ve francouštině. U google překladače jde zapnout klávesnice v daném jazyce, to ale určitě víte.
https://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/bulat-okudzava-54345
https://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/zanna-bicevskaja-54109
https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=%D0%96.%D0%91%D0%B­8%D1%87%D0%B5%D0%B2%D1%8­1%D0%BA%D0%B0%D1%8F

ivzez

Děkuji za odkazy.

Odpovědět jde po kliknutí na odkaz „Přidat kontakt“ v profilu uživatele, který má uzavřený profil, a po jeho schválení. (To nepíši jenom kvůli sobě, je tu více uživatelů s uzavřeným profilem.)

nyjono

MichaelOffic se přece neptá nanejoblíbenějšího zpvěváka, proč ty odkazy, annas?

annas

Omlouvám se, blbě jsem četla. Takže smažu. Děkuji.