Mirdas

Kde všude ve světě jste potkali Čechy ?

Konkrétně řečeno lidi, kteří se narodili v Čechách a delší dobu žijí v cizině.
Jak se k Vám chovali?

Doplňuji:

Dříve jsem jich v zahraničí potkal dost a sami se hlásili k Čechovi.
Dnes se k nám ani moc nehlásí. Buď si zvykli a nebo k tomu mají jiné důvody ?
_

Nejlepší odpověď
dudu

Procestovali jsme toho docela dost, ale překvapivě jsme se nejvíce setkávali se Slovenkami, které jsou v cizině buď provdány nebo zde žijí a pracují jako delegátky cestovek, spolumajitelky taveren nebo vedou prezentace ňapř. voňavek, čajů a bylinek atd. Vždy se chovaly přátelsky a s pochopením.
Zajímavá byla i občasná setkání s cizinci, kteří se naučili česky jako koníček.
Byl to třeba prodejce suvenýrů na řeckém ostrově Symi nebo arabský průvodce při našich cestách po Nilu. A mimochodem tento 33 letý sympaťák jménem Seid prohlášil, že naučit se česky /a to velmi slušně/ bylo pro něj snadné!

Další odpovědi
setapouch

Všude. Normálně.
Na bazaru jsem potkal i česky mluvícího cizince (manželka Češka).

anonym

Amsterdam…kdysi dávno,jinak od jisté doby bojuji zde.

Agneta

Nikde, jen v časopisech, kde se o tom píše:D

anonym

Potkal jsem dost čechů v Anglii.

mike beneš

http://adf.ly/13m0Zm

(O_o)

Nejvzacnejsi setkani bylo se skupinou cechu na Madagaskaru v ne moc navstevovane oblasti. Jsme velci cestovatele a moc cechu krome satatu Evropy nepotkavame.

Guteman

Na moravě