hippeace

Kde tankujete pro vaše spalovací motory?

Věčné téma, kde tankovat naftu, benzín, LPG… ?

Jeden tvrdí že Shell je nejlepší – má nejlepší palivo, druhý by dal ruku do ohně za Orlen. Další tvrdí že jsou všechna paliva stejná že pocházejí ze stejného místa. Další se do krve hádá že ONO není tak špatné a nízká cena není známka nekvality, ale dobrého podnikatelského plánu „prodám víc, nemusím mít takovou marži“.

**Já bych ráda věděla kde tankujete vy a proč a samozřejmě kterou pohonou hmotu tam tankujete. **

Nejlepší odpověď
Drap

Je mi to fuk

Když potřebuji natankovat, tak tankuji u nejbližší pumpy. Doposud jsem neměl problém.

Další odpovědi
elkon

Je mi to fuk

Neřeším to, pokud jsem doma, tankuji u některé pumpy, která je ve směru od bydliště, podle toho kam jedu. Mimo město pak je to jedno, tankuji kdekoli, když je to potřeba.

zjentek

Mám oblíbenou benzínku na kterou nedám dopustit

No a na této benzínce čerpám do jednoho vozu 20 let jediný druh paliva a ještě ani škrtící klapka není u tohoto vozu zasmolená marastem z paliv, natož pak jiná závada, za 20 let provozu vozu. Jo, měnil jsem v nádrži fuel pump, ale tak… nemyslím si, že za její konec služby mohlo právě palivo. Jo a ještě- nikdy po tu dobu jsem do palivového systému nepřidal žádné aditivum, ať už sloužící k čemukoli. A zplodiny při měření hladin emisí při TK vždy na výtečnou. Stačí takto? Je tohle dostatečně výmluvná praxe/argument?

(Kdo má prachy a co pět let vyhazuje auťáky do šrotu jako pacient s hlavou tak takový si fakta neprověří 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️)

cappuccino

Mám oblíbenou benzínku na kterou nedám dopustit

Jedine Cepro!

aliendrone

Hledám premiová paliva na lepších stanicích

Kupuji vysoceoktanová paliva (pro můj motor jsou lepší/vhodnější, než nízkooktanové lihobenzíny). Na prodejci moc nezáleží, nejčastěji kupuji „želví póvl Racing“ Shellky nebo „100nervů“ Benziny (dnes Orlenu). Na reklamu prdím, ono to s těmi aditivy není tak horké jednak (rozdíl ovšem mezi lihem a ETBE přirozeně JE!). A pumpy také řeším nikoliv dle reklam, ale podle kvality služeb/obsluhy (provozní doba, kávička/zákusky, sortiment a v neposlední řadě výstřih mladé dámy u kasy). 😉

Spíše se VYHÝBÁM „provařeným“ značkám – MOL, maloprodejci někde na vesnici – ti velmi často mají benzíny méně kvalitní. Webů, kde se můžeš mrknout jsou mraky, např. https://www.mben­zin.cz/Nekvalit­ni-palivo-COI , ale pokud vím, tak Tank ONO prodává slušné benzíny (hodně se DRBE, že ne, ale to jsou jen breky konkurence [myslím], pokud vím, tak zrovna tahle firma má pro návštěvy ČOIky div ne instalována trvalá léhátka). Jenže jezdit kvůli tankování někam do štěrboholské prdele se mi nevyplatí. Kupuji zkrátka tam, kde potřebuji a když potřebuji, tudíž nezřídka koupím i jinde, než obvykle. 🙂