štamgast

Kde se vzala tahle nesprostá nadávka?

Hodně to slyším u puberťáku. Když někdo něco udělá špatně, ten druhej mu řekne „Ty kare“. Kde se to vzalo?
Doplňuji:
To vím taky, co je karÉ, ale tohle je karE, ale díky.

Nejlepší odpověď
bolak

Kde přesně se to úplně původně vzalo, to bude asi těžký vyhledat, každopádně sem se několik let potloukal s cigánama a jedno z prvních slov který jsem pochytil bylo právě „kar“.

V češtině na to máme výraz o pěti písmenech, začíná na „Č“, druhý písmeno je kroužkovaný „U“ a končí to na „K“.

PS: Jo a mezi tim je „R“ a „Á“.

Jedno z dalších slov který jsme těm chudákům vzali :)
Jinak to samozřejmě bude počeštěný, protože „Ty kare“ by cigán nikdy neřek, oni mají vlastní slovní spojení, kterým se častují, např.: „chas miro kar“.

Další odpovědi
annas

Něco jsem našla v Korpusu AV.
Domnívám se, že bolak má pravdu, protože tato nadávka byla zařazena do výčtu jiných vulgárních nadávek, které nechci citovat …

hanulka11

karé může být část masa jak z vola, krávy, prasete …

tak třeba je to místo… ty vole

já to tedy zatím neslyšela , toto je jen moje doměnka