terulinka

Kde se šíří elektromagnetická vlna?

Nejlepší odpověď
quentos

řek bych, že všude možně. Světlo je taky elektromagnetický vlnění a vleze všude.

Další odpovědi
Tata

Elektromagnetické vlnění se opravdu šíří všude. Protože má podmínky ke vzniku všude. Vzniká v okolí elektrických vodičů. Svůj vznik má i v přírodě. Nejen blesky ale veškeré tření vyvolává ve větší nebo menší míře vznik el. proudu a s tím i elektromagne­tické vlny.

led

Elektromagnetické vlnenie je taký „všadelez“.
Rozdiel je ale v šírení tohto vlnenia – záleží od fyzikálnych vlastností hmoty, v ktorej sa šíri.