Kde se dá na Vysočině koupit římský kmín? Nejlepe v okolí Havl. Brodu.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Kumín neboli římský kmín je druh koření druhu Cuminum cyminum.

Ve středoasijských zemích bývalého SSSR se nazývá zira a jeho typické použití je v plovu, v Česku někdy nazývaném pilaf. V indonéské kuchyni se nazývá djintan. Je obvykle drobnější než kmín, ale hlavně má úplně jiné aroma, takže se jím nedá nahradit. Je však už v Česku běžně k sehnání. Je důležitou součástí koření kari a dodává mu jeho charakteristické aroma.
Pokud je tedy běžně k sehnání, tak buď v obchodě s kořením nebo v nějakém hypermarketu.

Další odpovědi
Angela2713

V obchodě jsem ho nikdy neviděla.Objednat jedině přes internet GASTRO KOŘENÍ.Tam maji snad všechno koření,na jaký si vzpomenete.