CTTON

Kde se dají hledat poklady?

Našel sem jednu stránku kde lidé nahrávají poklady co našli (stříbro, zlato, staré mince atp.) Ale kde to vůbec hledají? To jde asi jen na zahradě ne?.

Jasně, ale povolení je třeba ?

Kde se dá hledat poklady?

Odpovědi
Zvidatel

Pokud záměrně hledáš poklad – třeba i za pomocí nástrojů, tak se to bere jako archeoložení a nic nedostaneš. Takové máme zákony.
Něco bys dostal, kdybs to objevil jen tak aniž bys záměrně hledal nějaký poklad.

Kepler

Dost často se objeví na obdělávaném poli, kde se to vyorá – náhodný nález za který dostaneš 10% hodnoty nálezu. Když to hledáš detektorem kovů, nedostaneš nic. Žádné povolení třeba není.

Hufnágl

Největší poklad najdeš v rodině.

zjentek

Souhlas s Hufnáglem, na půdách toho najdeš! Navštěv babinu. (;

Justin1

Můžeš zkusit taky geocaching, potom určitě nějaké poklady najdeš, ale žádné cennosti neočekávej.