Menchen

Kde se bere tolik chemických látek v cigaretách, když obsahují pouze 3 složky???

Dobrý den, celkem by mně zajímalo, jak se v cigaretách mohou vyskytovat 4000 chemických látek, a které většina z nich je jedovatých a karcinogenních?? Jak je to možné, když cigarety obsahuji pouze papír, tabák a filtr???? A taky by mně zajímalo, že lidé co umírají v důsledků kouření tak umřou na „nikotin“ nebo spíše na složky kouře (oxid uhelnatý, dehet, formaldehyd a dalších 70) Děkuji, přeji pěkný den a Vánoce

Nejlepší odpověď
Emefej

Tabák obsahuje velké množství látek, toto velké množství látek při hoření produkuje ještě větší množství dalších látek.
Chemie je košatá, příklad: sloučením dvou jednoduchých plynů, N2 a O2, vzniká podle podmínek nejméně 5 dalších sloučenin. Teď si představ kolik kombinací představuje reakce nikotinu C10H14N2.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.