nyjono

Kde nejlépe zaparkovat poblíž Divadla D5 v Moravské ulici v Praze – Vinohradech?

Jedná se o neděli dopoledne asi na 4 hodiny. Nebo někde odkud se tam dobře dostanu MHD.
Děkuju.

Odpovědi
aliendrone

Vinohrady? Tak to hodně štěstí. Sice hned z první nwm, jak to tam vypadá v neděli dopo, ale najít místo k zaparkování bude spíš o faktoru štěstí. ;) :D :D

Pamatuj, že oblast bude v „modré zóně“, ostatně tak, jako většina Prahy (s vyjímkou některých lokalit poblíž cedulí „Hlavní měto Praha“). Takže i když budeš mít štěstí a najdeš flek k zaparkování, budeš muset cálovat a tady to nepodceň! Dnes již moc nedávají „papírky pod stěrač“, místo toho auto rovnou odtáhnou a pak si ho hledej. (na odtažení město vydělá MNOHEM VÍC, tak proto) ;) :)

Pokud jde o MHD, tak buď z jiřáku (metro) pěchem (asi 400m bajvočko) nebo jezdí tramvaje Korunní (z Flóry/z Náměstí míru myslím). Podrobnosti si vyhledej na Mapách apod. Osobně bych volil to metro Jiřího z Poděbrad a pěší procházku.

Záleží i na tom, odkud do Prahy přijedeš. Kupříkladu ve směru od jihu až výchdu bych zajel na Strašnickou (zaparkoval na parkovišti před Billou „V Olšinách“ (na míástěš, kde asi před 40lety stála „poliklinika“, prostě hned za „zámečkem“ [fízlárnou], vjedeš tam z ulice „V Olšinách“ směrem na Úvalskou), tam místo najdeš určitě, není to zpoplatněné a pořád tam lidi pendlují s nákupy), pěchem z tama na Strašnickou (metro A) – bajvočko necelých 200m a pak na Jiřák (3 stanice metrem) nebo na Flóru (2 stanice) s následným přestupem na tramvaj) Pokud jsi milovník tramvají a smardlavých bezďáků, mohl bys 26kou rovnou ze Strašnický myslím, ale raději si to ověř.

Nwm, nedá se říci, když nedáš pořádné info. :(;) :D :D

Dochy

Najdi si na mapě oblast s vhodným parkováním, vychází mi Korunní, Kladská, Chodská, kde je fialová zóna. Ale to parkování je trochu loterie. Neznám situaci přímo v tom místě, třeba někdo ještě poradí. Pokud nedostaneš lepší info,, doporučil bych spíš zůstat někde na záchytném parkovišti a pokračovat metrem/tramvají. Zas popravdě když jsem někde v Praze chtěl zaparkovat, tak jsem zaparkoval. Jen jsou to nervi a někdy se hledáním místa (pokud člověk nezná danou oblast) dá zabít 20 minut.

nyjono

Zatím mi nejlíp vychází pakování na Čerňáku – metrem na nádraží Vysočany a pak tram č.16 k Vinohradské vodárně.
Nebo máte lepší variantu?
Dík.

Pepa25

Záleží, ze které strany k Praze přijete … 😉 Z východu je lepší dojet na P+R Depo Hostivař a pan metrem na Náměstí Míru.

aliendrone

Pepa25>>> A nejen na tom. Faktory jako „nerad se cpu v MHD se smrdutými Rusáky, nedejbože rovnou s bezďáky“ také hrají roli, dnes už v tom u někoho může hrát roli dokonce i „koronatlačenice“ (delší těsný pobyt v MHD s jinými lidmi). V takovém případě je můj tip asi „nej“ (z popsaných). obnáší jen 3 stanice metrem a jinak zdravá procházka (v eěděli dopo se tam moc lidí courat nebude). Z Míráku je to v případě pěchu DO KOPCE, což také u někoho může hrát roli. ;) :)