Kelt

Kde najdu text případně notový záznam nějaké písně, která byla v nějakém filmu?

Je mnoho filmů a kromě základních fakt je ve filmu nějaká melodie, nebo píseň, případně více. Kde je možné získat text nějaké takové písně (třeba nazpívaná v jiném jazyce)? Případně i notový záznam. Film je starý několik let, takže tyto údaje by měly být někde volně přístupné. Hledat to podle filmu nejde a název skladby nevím, a zadávat nepřesný název části textu podle toho co slyším asi nebude nejlepší. Poradíte někdo? Děkuji.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jak to myslíš, že hledat podle filmu to nejde? SAMO že to JDE! V každém filmu jsou na konci titulky, kde se uvádí nejen jména a autoři skladeb, ale snad i jméno třetího pomocníka utírače zadku 5. podržtašky 3. asistenta 2. kameramana. ;) :D :D

Poté, co zjistíš název songu zadej do googlu spolu s heslem „lyrics“ a je to. :)

Další odpovědi
Kepler

Já už jsem si stáhl pár kousků pomocí YouTube. Zadal jsem tam soundtrack + název filmu a většinou jsem na to kápl. Sice noty a text tam nebyly, ale aspoň jsem se domákl interpreta a názvu dílka. S tím už se dá pracovat. Hudebně nadaný si to umí odposlouchat a jazykově nadaný taky. Nebo můžu gůglit dál.