Mirek1979

Kde mohou Brňáci nejlépe fotit a pozorovat perseidy?

Nevíte, kde v okolí Brna bude dnes nejlépe pozorovat a fotit perseidy? Tedy kde je nejmenší světelný smog? Do max. 15 km. Minule jsem byl až za Klajdovkou, ale při focení noční oblohy byla celá oranžová. Světelný smog tam byl značný.

Odpovědi
Kepler

V Blízkém okolí Brna nikde, nejblíž tak v Podyjí. Na území ČR existují dvě oblasti s nejpříznivějšími podmínkami pro pozorování hvězd a s ochranou světelného znečištění – Jizerka v Jizerských horách a druhá je Beskydská oblast. Na pozorování (ne však fotografování) však stačí jakákoliv venkovská oblast. Jinak viz zdroj.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bor­tleova_stupni­ce

Drap

Do 15 km od Brna zřejmě nenajdeš. Já vyrazím někam na začátek Vysočiny. až nad Tišnov

zjentek

Brnácí nejlépe na vhodným místě na seberní polokouli, kde bude tou dobou tma!

Drape, vlož sem pak fotku!