Ella

Kde má volant v Anglii?

Dneska mě tak napadlo, že v Anglii jezdí docela dost českých Škodovek. Vyrábějí se s volantem vlevo, nebo se výroba přizpůsobuje Království a místo řidiče je vpravo?
To ty auta vyrábějí přímo tam?
Doplňuji:
venkovane, to mělo být vtipné? ptala jsem se, protože mě to opravdu zajímalo, takže pro příště si prosím rádoby vtipné odpovědi odpusťte…

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Výroba se přizpůsobuje.
Řízení je vpravo vpředu.

Další odpovědi
Terryle

Jo, škodovky pro britský trh mají řízení vpravo. Ale kde je vyrábí, to nevím… možná bych tipla, že přímo tam. Škodovky jsou jedny z nejoblíbenějších aut v Británii (podle některejch zdrojů dokonce nejoblíbenější) a dovoz takovýho množství aut by se musel značně prodražit… Zkusím to dohledat.

franku

Normálně se ve Škodovce dělají auta s pravým řízením pro trh kde se jezdí vlevo.

mj81

Auta se vyrábí u nás a mají místo řidiče vpravo.

venkovan

Před sedadlem řidiče kde jsou i další ovládací páky, pedály, vypínače apod. Kdyby byl před spolujezdcem či dokonce za řidičem, asi by to bylo moc divné.

elektrikář

Pár škodovek s levostraným řízením jezdí i u nás. Kamarád jí má. Zažili jsme s tím spoustu legrace když po mně chtěl strážník řidičák a divil že jej nemám, a mit nemusím.
Musel jsem mu pracně vysvětlit že jsem jen spolujezdec.