quentos

Kde má státní rozpočet ČR ty údajné „rezervy“, když je deficitní?

Nevylučuje se to trochu? Jak může být v deficitním rozpočtu finanční rezerva?
Díky za vysvětlení.

Nejlepší odpověď
Kepler

Já to chápu tak, že ona finanční rezerva je prostě součástí toho deficitu. Jako že třeba potřebuju 400 tisíc na koupi auta, ale pro jistotu si půjčím půl melounu pro strýčka Příhodu.

Další odpovědi
marci1

Státní rozpočet na rok 2020:
Hlavní změnou na výdajové straně státního rozpočtu je navýšení vládní rozpočtové rezervy o 59,3 mld. Kč. Tyto prostředky budou operativně používány na zamezení šíření a řešení dopadů epidemie COVID-19. Vzhledem k tomu, že aktuální situace a odstraňování jejích následků bude dlouhodobějšího charakteru, není v tuto chvíli možné s jistotou určit, kolik finančních zdrojů bude která složka záchranného a bezpečnostního systému státu vyžadovat, ani jaké další požadavky na výdaje státu způsobené aktuální situací vzniknou.
https://www.mfcr­.cz/cs/aktual­ne/tiskove-zpravy/2020/vlada-schvalila-novelu-zakona-o-statnim-37959

led

Finančný deficit sa počíta až po odložení rezervy. Z výplaty predsa tiež najprv odložíte sporenie a zo zvyškom tvoríte rodinný rozpočet. Nevyhnutné platby dáte na jednu stranu a začínate počítať, či si kúpite nové suberscrabble, alebo ostanete pri starom.
A na turnaji si z vašej bohatej zásoby slov odložíte rezervu, nech pôsobíte ako Jožin z Bažin, len aby súperi v scrabble nezutekali a navonok so zaplátanými gaťami a tvárou dobráckeho zeleného deduška spod vrby, idete hrať. Takto sa víťazí.

autacek

To je proto, že život státu na dluh, v určitém rozmezí, je považován na rozdíl od rodinného rozpočtu (tedy jak u kterých rodin, že), za normální. Při takové katastrofé, jaká nás teď postihla, by mělo být normální, že se prostě určité zbytné výdaje seškrtají, jako třeba vozítka pro armádu za 50.000.000.000,00 at­d., ovšem třeba vojáci se tváří tak, jako že to nechápou. Zrovna tak by se měly uskrovnit rómské a jiné neziskovky, odloží se trochu výstavba nových projektů, stejně na nich nemá kdo pracovat, atd. atd..

Pepa25

Rezervy se „vytvořily“ přesně jak píše marci1, navýšením plánovaného deficitu neboli za cenu vyššího zadlužení. Za Babiše bohužel žádné rezervy nevznikly, státní rozpočet běžně končil ve větším schodku, než bylo naplánováno …

Ametyst

Žádné okamžitě ukončení zahraniční rozvojové pomoci,žádné ukončení dotaci do politických neziskovek,žádné zrušení agentury pro začleňování a dalších desítek zbytečných úřadů, žádné razantní propouštění zbytecnych úředníků, žádné zestihleni celní správy (s žádným sousedem nemáme celní režim, ozbrojených celníků však máme 8000 ),žádné přehodnocení nákupu superdrahe techniky…(M.M.) Tak nevím, kde už ty rezervy jsou. Asi ze přirozenou eutanazií zemře více důchodců a ty jejich almužny vláda ušetří.