petr77

Kde končí nekonečno? Pokud nikde, tak kde začíná?

Nejlepší odpověď
arygnoc

nekonečno môže a nemusí začínať (resp. končiť), napr:

interval (obor čísiel) x, nekonečno
interval (obor čísiel) nekonečno, x
interval (obor čísiel) nekonečno, nekonečno

kde x môže byť z oboru nekonečno, nekonečno (kladné, 0, záporné) alebo inak definovaného oboru (číselného)

všetky tri obory sú rovnako veľké, tj majú nekonečný počet členov.
neexistuje menšie a väčšie nekonečno (aspoň z matematického hľadiska).

Další odpovědi
králjelimán

já bych řekl že nekonečno nekončí ale začíná vlastně všude

marci1

I když vědeckých teorií existuje mnoho, v dnešním reálném světě nelze pojem „nekonečno“ pochopit, dokázat a tím méně si představit kde začíná nebo kde končí.

štamgast

Nikde nekončí, nikde nezačíná. Proto NEkonečno.