Damiana

Kde jsou nejprotivnější a kde nejsympatičtější lidé?

Nechci rozpoutávat půtky, ale docela by mne zajímaly vaše zkušenosti. Je to možná dáno ekonomickou situací nebo geopatogenními zónami nebo co já vím čím. Ale jelikož dost cestuji, opravdu to nebylo nahodilé a často se to opakovalo. Za sebe: NejPrůšvih v Ústí nad Labem a NejPohodáři v Mariánských Lázních.

Nejlepší odpověď
barnajka

To se vážně nedá zobecnit – všude jsou i ti zmetci, i ti dobráci.
Já jsem třeba kousek od Brna a i když svoje městečko miluju, o lidech dvakrát valný mínění nemám: ti co se znají, často pomlouvají jeden druhýho… A když někoho neznám, neexistuje abych pro něj nezištně cokoliv udělal…to je nejspíš zdejší motto.
Každý si hrabe na svým písečku, o život druhých absolutní nezájem. Sousedy pomalu ani neznám – zdravím prostě každýho, koho potkám v baráku :)
Ani to Brno mi po lidské stránce moc nesedí – davy lidí se míjejí navzájem, vráží do sebe, každý někam spěchá.. To tam můžeš sebou praštit na zem, a dav kolem tebe buď netečně projde, a nebo zavolá na záchytku, ať si pro tebe přijedou. Tolik aspoň má zkušenost.

Já osobně moc ráda vzpomínám na Náměšť na Hané a celý to okolí tam. Když jsem v Náměšti před lety byla na festivalu, cítila jsem se tam fakt krásně – ať jsem zastavila kohokoliv a ptala se na cestu apod., každý neskutečně ochotný, usměvavý..jak kdybych patřila k nim do rodiny :)
Stejně hřejivý vzpomínky jsem si odvážela i z oblasti Velehradu. Nevídaně milí lidi, opravdu :)
Totéž Prostějovsko, Mikulov, Mikulčice. V Mikulčicích mě jeden pan taxikář za 100 Kč (!) přes hodinu (!) vozil po celým okolí, furt sem a tam a tam a sem..jen aby mi pomohl najít objekt, který jsem hledala a nemohla najít. Dokonce se pak z vlastní iniciativy šel ptát chlapů do místní hospody – sebralo mu to asi 10 minut, žádný příplatky za stání nechtěl.
A co byl největší gól: do té hospody odešel a klíče nechal v zapalování!!! VÍM, že to z jeho strany nebyla zapomětlivost – ten chlapík mi prostě věřil. Dostalo mě to, hodně :)

Naopak negativní dojmy ve mě zanechalo Třinecko, Hradec Králové, Plzeň. Nicméně žádný závěry z toho nevyvozuju, prostě jsem jen měla ‚štěstí‘ na tu protivnější část obyvatelstva :)

A co musím říct na adresu Prahy: Praha si u mě vůůbec nestojí tak špatně, jak by se mohlo zdát! Až na pár vyjímek tam ke mě všichni byli milí a slušní a v rámci svých možností by udělali maximum.
To byste, Moraváci, do Prahy neřekli, co? :))
Nicméně ani z tohoto žádný závěry nedělám: možná jsem jen měla štěstí na tu přijemnější část Pražáků ;)
A nebo to všechno byly naplaveniny ze srdečnější Moravy ;)

Další odpovědi
hanulka11

Myslím, že to nedá takto rozdělit, všude jsou pohodaři i protivové a jen záleží na koho zrovinka kde narazíš…

Dan4815

Jsem Olomoučák, takže neutrální jedinec: Právě na Ústí nad Labem mám jedny z nejkrásnějších vzpomínek vůbec. Je to zajímavé město ze zajímavými lidmi a klidně bych tam trávil více času. Kde mi moc milí nepřišli, byly snad Jeseníky. Ale budu se zastávat svého rodného města, v Olomouci jsou nejmilejší. 😁

www

Každý to nej hodnotíme jinak. Pro mne jsou jako zázrakem všude, i zde 😁