zjentek

Kde jsou hranice celebrity?

Př: Řekněme, že jsem rumunský TOP zpěvák, kterého znají v Rumunsku. Jsem v tomto případě celebrita, nebo je ta hranice jinde a já, jakožto rumunský zpěvák, známý v Rumunsku, jsem se k ní nijak nepřiblížil? (Může jít o jinou nounejm zemi a může jít třeba o vědce, který není znám za jejími hranicemi.)

Jak to měříme? Jsou tito lidé celebritami?

Poznámka: Nejde o hranice, co si celebrity mohou a nemohou dovolit.

Nejlepší odpověď
annas

Jak ukazuje původ slova,. Celebrita je slavná osobnost. Z latinského celebrare oslavovat, hojně navštěvovat, od celeber ´slavný, hojně navštěvovaný.

Jilří Rejzek Etymologický slovník

Jenže co znamená slavná osobnost, podle čeho se hodnotí? Kde jsou její hranice?

Existují různá měřítka – c. něco umí, je oblíbená mezi diváky, posluchači, tedy mediálně známá, podává výjimečné výkony, často prospívá celé společnost, je ve společnosti vážená, oblíbená atd.

Často se musí tyto celebrity smířit i se zásahem do svého soukromí víc než u běžných občanům. . Veřejná známost x soukromý život. Napomáhají tomu tzv. bulvární plátky.

Může to být c. světová, divadelní, hudební,, filmová atd. Co člověk, to jiný názor, je výjimečný, ale …

Další odpovědi
elkon

Slovo celebrity začal používat bulvár a do tohoto ranku tahají kdejakého šmudlu, podle toho, jak se jim to právě hodí. Stejně tak jako často užívají příměr „hvězda seriálu“ a přitom jde o člověka, který tam řekl třeba jen čtyři věty. Bulvár je prostě pakáž.

anonym

Překvapí tě odpověď, že žádná taková striktně definovaná hranice neexistuje ? Nebo si to věděl už před položením své otázky a ani si nečekal, že by tu někdo takovou hranici z fleku nadefinoval 🙂 ?

hapiky

Asi tam chybí „pomyslné“ hranice celebrity. No a ty pomyslné mohou být o metr sem nebo tam, nahoru dolů. Někdo je ani nezaregistruje, pak může narazit na celebritu a duchaplně říci: Ahoj kotě, jak se máš?

Pepa25

Celebrita je každá známá osobnost, i ta, která si svých „15 minut slávy“ užije třeba výhrou v taneční soutěži na plese v Horní Dolní. Akorát její pověst většinou nepřekročí hranice Horní Dolní, tudíž to bude lokální celebrita.

Kelt

Celebrita je výraz odvozený z latiny. Slavná osobnost, něčím proslavená. Dnes díky médiím může i 16 holka jedním projevem se stát celebritou, nebo někdo přeletí oceán a pod. Kolik slavných osobností z dávných dob známe? Kdo je celebrita, slavná osobnost? Našli bychom vojevůdce, básníky, spisovatele atd.Ale máš na mysli Karla Gotta, který byl populární i v jiných zemích, protože pro ně nazpíval písně v jejich jazyku. Nějaký rumunský zpěvák může zpívat výborně a mít pěkné melodie, ale když jeho písně nejdou na trh, a není o ně zájem, tak je celebrita jen ve své zemi. Sportovci se musí prosadit a pak jsou celebrity, stejně tak umělci, vědci. Vše ale záleží na okolí, jak to posoudí.

led

Vo väčšine prípadov sa pojem „celebrita“ nepoužíva u zápornej celebrity.
Celebrity sú buď miestne, obecné, krajové, republikové, svetadielové, alebo svetové. Karel Gott patril medzi svetové celebrity. Ale napríklad „Jano z krčmy“ je nanajvýš miestna,,alebo obecná celebrita.

Pepa25

zjnetku, víš to, že pokud jde o bohatství, je Emma Stone troškařka? Nejbohatší hérečky jsou Taylor Swift a Kylie Jenner (zdroj: Forbes).

zjentek

Vím to. Ono se to hodně a často mění. Forbes toho nakecá… Jenže já jsem před Emmou v tý výhodě, že mně nakonec stejně vůbec nejde o její prostředky, to ne. Já s Emmou jsme úplně někde jinde. S ní budu klidně sbírat drobečky, sdílet ty její nasbírané drobečky, s Emmou cokoli…

zjentek

Hapiky diky! Nemá smysl řešit, zda Emma Stone je či není celebrita. Emma JE CELEBRITA!!! Jenže já si to nemusím připustit, žejo??? Díky, díky!!! (;

zjentek

Trošku mě děsí „ten Kája“ a jak tady musím zleva zprava sdílet ten „humbuk“ okolo JEN PROTO, že TADY žiji! Chápu- rodina- základ státu, stát- základ určitého společenství, sdílejícího… Jenže ONO by vám TO pak DO HLAVY nejraději NACPALO i VLASTNÍ CELEBRITU! Je to těžký, je to těžký, … (;