zjentek

Kde má bejt kurnik ta kometa?

Mám tam strom? Nebo co? Je pod velkým vozem? Nebo od velkého voza dolů více napravo? Nebo spíše nalevo? Bo nalevo to je už moc na západ… jsem v pasti, chjo );

Přitom se tudyk tak fajně vyčasilo, chjo…

(;(;(;

Tak snad dneska bude štěstí k pozorování… kurnik, jak může někdo napsat, že kometa bude pozorovatelná nízko nad severním horizontem? Vždyť se vše točí… řekl bych, že Neowise bude vidět v 11 PM pod Velkým vozem úplně jinde, než ve 3 AM, ovšem opět bude pod Velkým vozem, v tý medvědici, to je jasný. Nevím jak vy, ale my na Prajzké máme po setmění Velkého voza vysoko nad hlavou, takže bychom si ho tady nedovolili jaksi klonit k nějaký svět. straně. Teprve postupem času si plyne na severozápad a při rozbřesku se ztrácí pod severním obzorem. Tak tolik mý astronomický poznatky, v případě nejasností prosím ujasnit. Děkuji.

Nejlepší odpověď
MichaelOffic

hledejte šmouhu na obloze panáčku .)

Další odpovědi
dubraro

Tady o tom máte článek:

Zdroj: https://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/veda/glo­sa-host-z-daleka.A200718_214­743_p_veda_wag

marci1

Kometa Neowise sice slábne, i tak se k Zemi ještě přibližuje, tím pádem je opticky pořád dost velká. Navíc je čím dál lépe vidět v první polovině noci výše nad obzorem a je dobře odhalitelná v „tlapách Velké medvědice“, tedy pod „Velkým vozem“, a bez svitu Měsíce v novu. Takže zhruba do neděle 26. července nás čekají ty nejlepší možné podmínky, shrnuje astronom a fotograf Petr Horálek. 🙂

Názorný obrázek a podrobnosti: https://www.no­vinky.cz/veda-skoly/clanek/tento-tyden-nabidne-nejlepsi-podminky-pro-sledovani-zarive-komety-neowise-40331052

Rokio

To nevím, zjenteku, v noci jsem se na oblohu nekoukal.

briketka10

Omyl žádnej Merkur, byla to opravdu ONA konečně jsem ji teda taky viděla.

https://www.o­sel.cz/11267-kometa-c-2020-f3-neowise-je-uz-opravdu-videt.html

briketka10

Asi jsem ji viděla, ale nevím, jestli to byla ona, nebo planeta Merkur,
která má být taky jasně vidět. Kompas mi ukazoval SV75° – V76° tak
si nejsem zcela jistá? 21.7. 19.7. ráno kolem 4hoďky.