annas

"Každé poznání vychází ze srdce, každé vzdělání ze života.“ Je tedy horší vymývání mozku, nebo vymývání srdce?

autor Cristian Fridrich Hebbel
https://citaty­.net/citaty/23531-christian-friedrich-hebbel-kazde-poznani-vychazi-ze-srdce-kazde-vzdelani-ze/

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/photos/srdce-herzchen-l%C3%A1ska-romance-1192662/

Odpovědi
Drap

Záleží jak to budeme chtít hodnotit. Zřejmě bude horší vymývání mozku, protože srdce lze vymývat opět pouze přes mozek.

Roman71

Je zvláštní, jak je to „vymývání mozku“ většinou podáno negativním způsobem.
Všímáte si taky, kolik smetí a konzumu se na člověka z médií denně valí? Jak hrubý slovník mají lidé kolem vás? Taková pravidelná očista mozku je zcela na místě, jinak se tím neřádstvem člověk velmi rychle nakazí a přijme za svůj životní styl, aby „nevybočoval z davu“.

Ale pozor! Tím vymýváním mozku nemyslím nic drastického nebo negativního, ale myslet zdravě a pozitivně, nesnažit se řešit neřešitelné, udržovat dobré vztahy s lidmi v okolí, eliminovat předsudky.. a tak dále 🙂