Avatar uživatele
Nela56

Vytvořil se mi kaz na zubu během dvou dní. Dá mi zubařka při plombování injekci? Co s tím udělá, když mám rovnátka?

Dobrý den, dnes jsem se při čištětí zubů, které si čistím opravdu důkladně 2× za den, všimla, že na 2 zadních zubech mám nehezké kazy :O Nevím, jak se to stalo včera jsem si toho vůbec nevšimla ! Myslíte, že když půjdu k zubařce, tak mi dá při plombování injekci ?! :O Kazy ani plombu jsem ještě nikdy neměla! A ani nevím, zda s tím zubařka něco udělá, když mám rovnátka.. :(

Zajímavá 0 před 1379 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Mnoho lidí se mylně domnívá, že si důkladně čistí chrup.
Pokud se Vám vytvořily kazy, čištění důkladné nebylo. Zřejmě nezvládáte techniku. U fixních rovnátek je třeba užívat ještě kartáček speciální (jednosnopkový a další na čičtění plošek kolem drátků atp.)

Kazy na molárech nejsou neobvyklé 6 jsou „nejstaršími“ zuby chrupu.
U ošetření malých kazů není nutné zub umrtvovat. Někdy je to kontraproduktivní.
U znecitlivěného zubu pacient nevnímá/neupozorní stomatologa, že už je kazík
hlubší, blízko dřeně. Citlivá reakce, případně bolest je vnímána také díky vznikajícímu teplu (blízko nervu), případně nižšímu chlazení.
Stomatolog se někdy rozhodne pro umrtvení/injekci z psychického důvodu (uklidnění) vystrašeného, hysterického pacienta. V současné době je běžné, že pacient si anestezii/umrtve­ní/injekci HRADÍ SÁM, S ohledem na použitý způsob aplikace anestezie (z pistole nebo inj. stříkačky), lokalizaci a použité aplikované anestezie (Supracain, Mezocain, Ubistezin atd. atp.).
Domnělé „kazy“ mohou být zatím jen pigment/kalci­fikační skvrnky.
Vaše stomatoložka Vám upřesní co a jak. Kazíky by byly malé, zvládnete to bez injekce :D, jako tisíce jiných.
Je možné, že vpich a tlak během aplikace anestezie budete vnímat bolestivěji, než ošetření malého kazu na okluzi (kousací ploška molárů a premolárů).
Anestezie („dřevěná pusa“) odeznívá různě dlouhou dobu, 2, 4 a více hodin.
Strach má často zbytečně velké oči! :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… no, nevím, že by se při plombování dávala injekce, a s rovnátkama si poradí, dyť na to študovala …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ve Vašich 64 letech (ale i obecně) je důležité si čistit zuby 2/den. Nebojte.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek