Kanada je kolébkou hokeje. Čechy kolébkou závisti.“ Souhlasíte s těmito tvrzeními?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Jiná odpověď

Je to trochu jinak. Stále platí, že závist patří k sedmi smrtelným hříchům a že se objevuje nejen u nás, ale všude ve světě.

  1. U kolébky či zrození hokeje byla Kanada.
  2. U zrození závisti jsem nebyli my, ale Megera.

"Řecká mytologie ji vykreslila opravdu nelítostně. Megaira, tedy bohyně Závist, měla podle antických pověstí tvář zkřivenou, bledou, tělo vyzáblé, zuby pokryté hnisem, hruď zelenou od žluče a jazyk podlitý jedem. Chřadla, když viděla něčí úspěch, protože se užírala závistí.

Megaira soužila jiné a přitom sužovala i sebe samu. A v tom je závist jako emoce zrádná. Její sílu a zákeřnost si psychologové velmi dobře "

https://instin­kt.tyden.cz/ru­briky/ostatni/te­ma/zavist_28186­.html

U nás se závidí cokoliv i komukoliv. Nebudu však rozvádět, protože na to téma zde otázka byla.

Další odpovědi
Muso

Ne

ivzez

Jiná odpověď

Ne.
Souhlasím jenom s Kanadou a hokejem.

Čechy nejsou kolébkou závisti a už by bylo na místě
přestat Čechům tuto negativní vlastnost přisuzovat.

zjentek

Jiná odpověď

Smackdown

Ano

hapiky

Jiná odpověď

Foud: Tuto otázku jsem zde pokládal před několika měsíci. Opisovat otázky není zrovna smysluplné.

michalds

Ano

Do jisté míry.