FreddieR

Kamarád je v takzvané „friendzone“. Je pro něho naděje?

Dobrý den,

mému kamarádovi se líbí jedna holka. Zná se s ní měsíc a rozumí si spolu. Hodně si spolu i píší. Zvláště ta jeho holka mu píše. Psala mu i, że si ho moc váží a takové věci. Kamarád ji zase řekl, že by s ní chtěl chodit, ale ona ho má ráda spíše jako kamaráda, ale furt mu píše. Je pro něho nějaká naděje? Mohu mu pomoci nebo mám nad tím, lidově řečeno, jenom „mávnout rukou“?

Nejlepší odpověď
ivzez

Kamarád není „v přátelské zóně“ (myslím, že i v angličtině
jde o ženský rod), kamarád je prostě kamarád.

Nikdy se nikomu nemotejte do vztahu. Snahou nebo pokusem
pomoci můžete všechno jenom zhoršit. (Minimálně tím, že té dívce
dáte najevo, že o ní kamarád s někým mluvil.)

Další odpovědi
Hlada

Nauč ho používat telefon nebo nějakou hlasovou aplikaci.
Nějak nechápu, proč používají způsob komunikace, kterým sami nerozumějí a potřebují překladač.

klumprt

Leda ji trošku potejrat. Dát najevo nezájem. A ještě líp, vzbudit u ní současně jemnou žárlivost, ale jen tak lehce, aby si to u ní nerozsypal až moc. Tzn. ne začít chodit s jinou, ale občas dát najevo, že se s jinou třeba baví, nebo si taky píše.
Jestli se nezahákne na tomhle, tak pak už nikdy.

Edison

Ať se stane co se stane, budete jen Vy tím viníkem. Nemotejte se do toho.