Bob007

Kam zmizí světlo, když zhasnu?

Nejlepší odpověď
aliendrone

No přece se někde zašívá a dává si kouřovou pauzičku. Víš co je to za hoňku pořád fofrovat rychlostí světla (maximální možná rychlost)? ;) :D :D

nebo

Dojde k přerušení emitování fotonů světelným zdrojem a ty již vyslané jsou pohlceny okolními materiály, popřípadě odcestují do dááááálky a cestují tak dlouho, dokud nejsou pohlceny. ;) :D :D

Další odpovědi
Kepler

Já myslím, že se vcucne do zásuvky, resp. vypínače. Jinak stejná otázka zde: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kam-zmizi-svetlo-kdyz-se-zhasne

Justin1

Světlo je více či méně pohlcováno všemi tělesy, na která dopadá. Jeho energie se mění na přírůstek energie částic.

successful

Zmizí zdroj (nebo se uzavře, vypne,…), zmizí to, co z toho zdroje vychází.
Tma je přirozená, jsou tu pouze zdroje světla a když je ten zdroj nějak „vypnut“ tak nastane přirozená tma. Světlo tu je, protože ho zdroj neustále sálá za pomocí paprsků světla.
Bez očí (a mozku) by to bylo jedno. Tma a světlo. Tohle bylo dáno vývojem života a živočichů, kterým je umožněno zpracovávat paprsky světla a díky nim vidět/vnímat obraz okolí, který se nám zobrazuje/promítá do mozku.

Midoc

Přeruší se přívod el. energie do žárovky.
Žárovka přestane svítit.

Boy 13

Když vypnete lampičku, tak v prostoru se nešíří paprsky světla, čili nastává tma.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.