Leonidas

Kam byste zařadili chléb a rýži? Pšenice, obiloviny, obilniny?

Nejlepší odpověď
annas

Seznam obilovin, mezi něž patří i rýže.

„Obiloviny (pšenice, žito, ječmen, oves, kukuřice, rýže, proso a pohanka) jsou semena jednoletých ušlechtilých travin. Protože se z obilí vyrábí mouka a z mouky chléb, je nejdůležitější kulturní rostlinou.“

http://papu.ssss­.cz/w/kp/p/pv/1/dru­hyobilovi.htm

Chléb je potravina, která se vyrábí z mouky a dlších přídavků zpravidla pečením. Může být opět z pšeničné mouky, žitné – kombinovaný, špaldový, rýžový atd. Podle druhu obilovin.

Jinak chléb je pečivo vyrobené z různých druhů mouky. vody a kvásku. Přidává se do něho kmin, sůl, různá seminka atd.

Obilnina nebo obilovina jsou synonyma.