zjentek

Kaká bude reakce organismu, pokud v zimě nebo v létě požijeme jogurt vydatně oslazený medem?

Jogurt je silně ochlazující potravina zatímco med je naopak silně zahřívací. Děkuju.

Nejlepší odpověď
da ny

Ten, kdo má ABKM, nedostatek trávících enzymů na mléčnou bílkovinu ve střevech, se pokadí, může mít vyrážku, ekzém a šok. Kdo je alergický na med, skončí v nemocnici nebo na márách. 😉
Já jogurty nejím/nesmím. Kysanou smetanu a tvaroh ano (je to i jiný level).
Kdo snese, nestane se nic. Jogurt s medem je ideální, chuťová kombinace.
V zimě ne ke snídani!!!
Ledviny a trávící orgány je třeba, v chladných měsících zahřívat! (teplá kaše a hlavně teplá polévka, Číňská medicína, doporučuje, po celý rok).
V zimě se po jogurtu snáze zahlení, nevhodně ochlazený organismus,
Dle mého názoru, hlavně střeva, pak vázne vstřebávání živin. Když to člověk nedlabe denně, jen občas a odpoledne, tak to mnoho škody nenadělá.
Jogurt a mléko, jsou pro člověka, naprosto zbytné pochutiny. 😉

Další odpovědi
elkon

Jogurt je potravina jako každá jiná. Někomu dělají jogurty zažívací potíže, ale jinak se neděje nic. Je jedno, zda je v jogurtu med, nebo marmeláda. Každému vyhovuje něco jiného, jen med se hůře rozmíchává. Pro většinu lidí je to jedno a nezáleží, jestli je to v zimě, nebo v létě. V prosinci asi těžko bude někdo jíst cokoli třeba na zahradě, takže ani jogurt.

Ametyst

Kdysi před léty jsem viděla televizní program, jak se vyrábějí potraviny. V případě jogurtu šlo o investigativní žurnalistiku, zjistit, jaké bakterie se používají k výrobě. Složitými cestami a cestováním až do Finska se divák dozvěděl, že jde o fekální bakterie absolutně zdravého člověka. Dnes už bych si ani tím zdravým člověkem nebyla jistá.:-)