HarpPlayer

K čemu slouží obnažené kolejové úseky na rekonstruovaných tramvajových tratích?

Dobrý den – po rekonstrukcích tramvajových tratí se všude začaly objevovat tyto obnažené kolejové úseky…

Z inženýrského ani bezpečnostního hlediska mi není jejich význam jasný…

Pomůže někdo?

Nejlepší odpověď
Edison

A co z ekonomického? Je to výrazně levnější. I na údržbu a to i případně instalovaného zařízení. Zde je dobrý přístup ke spojům.

Další odpovědi
Zacheus

Aby tam lidi nenajížděli autama.

Hlada

Aby byla znemožněná jízda po tramvajovém pásu.

Alesh

To je podle mě z důvodu, aby to odradilo lidi zkracovat si cestu a přecházet mimo přechod, protože zkrátka po těch kamenech se chodí blbě, navíc by musel zvedat nohy přes kolejnice.

Kazatel

To je kvůli vyšší hlučnosti a prašnosti těch šťastlivců, kteří bydlí blíž. A taky proto, aby se tudy nedalo projet a muselo se to složitě zasypávat, kdyby byl vedle výkop.