Rokio

K čemu je dobrá praktická škola?

Jaké lepší možnosti pracovního uplatnění má absolvent praktické školy oproti absolventovi klasické základní školy?

Nejlepší odpověď
Kepler

Žádná základní škola nikomu nedává žádnou kvalifikaci, jen připravuje na další vzdělávání. V případě praktické školy tě ale lépe připraví na praktický obyčejný život (od toho název) a nedělá si nárok na přípravu pro další studium.

Další odpovědi
dubraro

Praktická škola je jen nový název pro zvláštní školu. Je to vlastně základní škola pro děti, které potřebují jiné vzdělávací postupy než v běžné škole.

da ny

Znám jen 2 absolventky 2 leté praktické školy a je jim téměř k ničemu…
jedna doplňuje zboží v Tescu, druhá pracuje jako pokojská.
„Praktická škola je určena absolventům základní školy praktické, základní školy speciální a žákům,kteří ukončili povinnou školní docházku základní školy v nižším než devátém ročníku. Připravuje žáky pro výkon jednoduchých činností v oblasti služeb nebo výroby. Studium je ukončeno vydáním závěrečného vysvědčení.“
http://wiki.rvp­.cz/Knihovna/1­.Pedagogick%C3%BD_le­xikon/P/Praktic­k%C3%A1_%C5%A1ko­la

led

Praktická škola dáva základy pre praktický život v danom odbore a pre následné doplňujúce štúdium teórie, prípadne doplňuje teoretické vzdelanie praxou.

Lamalam

Základní škola praktická – v tomto typu školského zařízení se vzdělávají žáci, kteří se nemohou s úspěchem vzdělávat na základní škole běžného typu. Jedná se o žáky s lehkým mentálním postižením. Hlavním cílem základní školy praktické (původně zvláštní školy) je umožnit žákům s lehkým mentálním postižením pomocí výchovně vzdělávacích prostředků a metod dosáhnout co nejvyšší úrovně znalostí, dovedností a rozvoje osobnostních kvalit při respektování jejich individuálních zvláštností. Veškeré cíle výchovné a vzdělávací práce směřují k přípravě žáků na jejich zapojení, případně úplnou integraci do běžného života.

Zdroj: http://wiki.rvp­.cz/Knihovna/1­.Pedagogicky_le­xikon/Z/Z%C3%A­1kladn%C3%AD_%C5%­A1kola_praktic­k%C3%A1

Mc Merkurion

… když je levej jak turecká šavle, jsou mu veškerý školy platný, to stejný platí, jeli blbej jak tágo >>> v praxi se uchytí člověk, hlavně když je šikovnej https://www.y­outube.com/wat­ch?v=dzpV_pCKA­Uc