UPhelp

Potřebují na ÚP vysvědčení ze ZŠ?

Na ÚP obvykle požadují doklad o ukončení nejvyššího dosaženého vzdělání. Moje nejvyšší vzdělání je ZŠ (ale nevím, kde mám vysvědčení).
Na pracáku už jsem se byl registrovat předtím, teď tam půjdu znova po delší době. SŠ jsem nedokončil (sám jsem odešel), už je to pár let, co jsem ze ZŠ a nevím, kde jsou všechny ty věci, včetně vysvědčení.
Věc se má tak, že nehledám práci u zaměstnavatele, ale hodlám podnikat. Mám už vše nachystané, mám kapitál, záměr, mám vyhlédlé dodvatele i prostory, na které se jdu příští týden podívat a pokud budou vyhovovat, tak hned ten další týden zákládám b. účet, jdu za notářem a registruju firmu. Proto by mě zajímalo, jestli je nezbytné dokládat na ÚP vysvědčení ze ZŠ, když budu podnikat a nejdu do zaměstnání, když se vlastně to nejvyšší dosažené vzdělání předkládá jen kvůli práci v zaměstnaneckém poměru (a obzvlášť, když to vysvěddčení nemůžu najít)?
Čili je to nezbytné, když se to požaduje jen kvůli práci?
Kdo by věděl, ať odepíše, Děkují.
.............­.............­.............­.....
Ale noták.

Odpovědi
Dochy

Registroval ses jako uchazeč o zaměstnání. Po uchazeči o zaměstnání se očekává snaha zaměstnání nalézt, jinak by se asi neucházel. Pokud na UP chtějí vysvědčení, tak je to asi potřeba. Opis by ti měla v případě potřeby udělat Tvá škola. Nicméně vůbec na UP nemusíš být registrován, pokud zaměstnání nehledáš. Jen budeš muset platit zdravotní (povinné) a příp. sociální (pro nezaměstnané dobrovolné)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

UPhelp

Nu nevadí, už jsem se tam ptal. Nepotřebují ho.

UPhelp

Dochy, to vím taky, že tam nemusím být zaregistrovaný, ale

  1. je to lepší (to je snad samo sebou)
  2. když jsem se tam zapisoval nebyl jsem si úplně jistý, že chci podnikat… Teď už je to otázka jen asi 3 týdnů, než se to zařídí.

A podnikání je taky povolání/práce, jen sám na sebe. Na ÚP se zapisují i OSVČ, kteří se třeba rozhodli skončit atd. Navíc ÚP pomáhá i těm, kteří chtějí podnikat, ať už s.r.o. nebo živnostník. Nějaké kurzy, dokvalifikace a podobně, takže se tam nezapisují jen ti, kteří hledají práci v zaměstnaneckém poměru, ale prostě ti, kteří právě žádné povolání nevykonávají (a do povolání patří i podnikání).
Podnikatel ale nejvyšší dosažené vzdělání nepotřebuje (nikde dokládat), proto jsem se ptal, jestli je to nezbytné pro ten ÚP.