dust8

Jste zastánci EU?

Vysvětlíte podrobněji ať už kladnou či zápornou odpověď nebo jinou odpověď?

https://pixaba­y.com/cs/illus­trations/brexit-mapa-n%C5%AF%C5%BEky-evropa-mezera-3873554/

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, protože.. (přidám názor)

Jsem zastánce toho aby se evropské národy naučily konečně v ekonomické i politické rovině spoluupracovat a vystupovat jako silný globální hráč. Jinak budeme jen navždy rozhádané jehno slepic které se rozletí a ustrašeně rozkdáká kdykoliv ruský medvěd nebo činský medvídek Pů zavrčí (o náletech orla s blonďatou přehazovačkou ani nemluvě). Zatím to vypadá, že se umíme vždy jen spolehlivě rozhádat kvůli maličkostem.

Další odpovědi
Lgee

Jiná odpověď.

Je potřeba být v jednotě ale ne v současné EU kde akorát státy ztrácí suverenitu, ale pouze na bázi spolecné nezávislé spolupráce, bez nařízení kterému se musí členské státy podřizovat, potom to vlastně nejsou státy ale pouhé kolonie.

Kepler

Jiná odpověď.

Nejsem si jistý. Někdy je to EU, jindy spíše AU.

Drap

Jiná odpověď.

Určitě ne tak jak je v současnosti a jak byla nedemokraticky založena nemůže žádný podobný moloch dlouhodobě fungovat.

Fyzik

Ano, protože.. (přidám názor)

Jasně že jsem zastánce. Ne, že bych toho o EU nějak moc věděl, takže píšu spíš dojmy.

Společné postupy Evropských států jsou nutností. Jednak proto, že některé části Evropy jsou významně rozvinuté a společné postupy umožňují vytvářet příkladnou, moderní a rozumnou společnost (mám na mysli kupříkladu normy na chemii v potravinách, odpadní hospodářství). Tady bych ocenil, kdyby EU začala trochu víc kecat do školství, já nevím kdo jinej už tu tragédii u nás dokáže řešit.

A jednak proto, že lidé už prostě jsou globálně organizovaní, máme tu nějaké mocné hráče, jako USA, Čínu, Indii, Rusko, a když Evropa nebude vystupovat jako jeden subjekt, bude pro tyto hráče velmi snadné nás „rozprášit“ a podmanit, o což se mimochodem všichni tito hráči snaží, no ne? Dezinformace, zlý Brusel… Až nebude EU, bude se Česku ve světě hodně špatně vyjednávat.

Kelt

Ne, protože.. (přidám názor)

Geometricky jsme centrum, fakticky a finančně máme zbytky ze stolu.

Pepa25

Děkuji ge0rge za naprosto pregnantní odpověď!

anonym

Lgee: „… nezávislé spolupráce, bez nařízení kterému se musí členské státy podřizovat, potom to vlastně nejsou státy ale pouhé kolonie“

jsem si jistý že v USA by s vámi tak úplně nesouhlasili, čeho že jsou podle vás jednotlivé státy USA kolonie, sebe sama nebo koho vlastně, nikdo jiný tam není, neřídí je žádný stát ze zámoří že ne ? Stejně tak EU, tvoří skupinu států které se usnáší na společném postupu demokratickou cestou a hledají společný konsensus, ten pak pochopitelně platí na celém území EU, tedy i v těch zemích kde třeba zástupci s usnesením třeba i nesouhlasili, jinak by ta spolupráce nedávala moc velký smysl protože by z ní nevyplýval žádný silnější a jednotný postup. Takže buď jednotnější Evropu schopnou o tématech rozhodovat společně chcete, nebo vůbec ne … to i tamto, a současně nic je jen alibistický přístup který k žádné integraci ani zesílení pozice v globální sféře nepovede.

anonym

pravdou ale je že ti co často kritizují nutnost podřizování se menšiny většině (což se přirozeně děje v jakékoliv demokraticky koncipované struktuře) si do huby berou jen zveličené pitomosti. Žárovky, banány a už by hned vystupovali z jakékoliv spolupráce, přece si nenecháme brát neefektivní žárovky !! No fuj, rychle pryč 🙂 Jsou to samozřejmě zveličené pitomosti a jen to dokazuje jak jsme snaživí, když jde o to usilovně hledat nějaký konflikt a vyhranit se, bohužel naši populističtí politici nám v tom nijak nepomáhají, obvykle tohle jen přiživují a vezou se na vlně jakékoliv zášti.

anonym

a pokud jde o palčivější otázku ilegální a ekonomické migrace do EU, tady už se začíná blízkat na lepší časy s novou šéfkou EK „Ursulou von der Leyenovou“ kterou maďarský premiér Viktor Orbán po setkání označil jako „Maďarské veřejnosti mohu říci, že předsedkyní Evropské komise se stala seriózní dáma, která rozumí tomu, co se děje ve střední Evropě“ a především ocenil to, že se má nová politika EU pod jejím vedením mnohem více zaměřit na „ochranu hranic nebo o vracení migrantů do zemí jejich původu“ namísto prosazování kvót, takže to nakonec nebude tak zlé.

anonym

všimněte si že krátce poté co BG má opustit EU už USA británii nabízí mnohem těsnější obchodní vazby, protože přesně o to nakonec v globální měřítku jde především. Pro stávající velmoci je velmi výhodná Evropa slabá a věčně jen rozhádaná …

anonym

… protože, pak se z ní mnohem snáz ukusuje.