autacek

Pokud na Brexitu ČR prodělá až 1% HDP, Spojené království prý též velmi prodělá, otázka tedy zní, kdo vydělá?

https://zpravy­.aktualne.cz/e­konomika/brexit-bez-dohody-by-stal-cesky-rozpocet-az-jedno-procento/r~3e8a3df­6320411e991e8ac1f6b220e­e8/

Nejlepší odpověď
ivzez

Vydělá na tom Spojené království bez ohledu na to, kolik peněz prodělá.

Nám by to také lépe „slušelo“ samostatně.

Další odpovědi
Drap

Nevydělá nikdo.

led

Na Brexite zarobia veľké nadnárodné spoločnosti.
Žiadny štát nemôže hospodáriť len s vlastnými zdrojmi. Všetko súvisí so všetkým. Platí to aj v prípade Brexitu. Už dnes v tejto súvislosti prebieha takzvaný „Motýlí efekt“
„Motýlí efekt, nebo také efekt motýlího křídla, vyjadřuje citlivou závislost vývoje systému na počátečních podmínkách, jejichž malé změny mohou mít za následek velké variace v delším průběhu. … Název se vztahuje k myšlence, že i něco tak malého jako třepetání motýlích křídel, může v konečném důsledku vyvolat tajfun třeba i někde na druhé polovině světa…“ https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mot%C3%BDl%C3%AD_e­fekt

Kryšpín

Vydělají šikulové

Arne1

Vydělají především pojitikové kteří to způsobili. Měli to dobře vymyšlené.

Edison

Nevydělá nikdo. Jelikož se ekonomika dnes nepočítá na „má dáti/dal“, ale „jak moc dal“, tak se za ztrátu považuje POKLES ZISKU… Všimni si toho v ekonomických zprávách. Jakmile někde někdo jakože „ztrácí“, z drtivé většiny se doslechneš, že na zisku ztratil, nebo tak něco… Tzh, pokles o 1% znamená, že z původního důstu zisku třeba 5% ztratil jedno procento, tedy už nemá zisk 5% ale jen 4,95%. Což je děsná hrůůůůůza!!! 😁

xxx3

Nevydělá nikdo, co se týče financí…snad jen ti, kteří budou spekulovat na pokles Libry apod. Stále ale platí, že to může dopadnout špatně, nebo katastrofálně.
A spokojení také můžou být lidi jako Farage. Kupodivu si z nějakého neznámého důvodu mnozí zastánci brexitu zařizují občaství z jiných (nevystupujících) států EU nebo přesunují sídla svých firem. Zřejmě návod pro ostatní spoluobčany…