Gus_Fring

Jste vlastenci? A jak se to u vás projevuje?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Nejsem, taky proto jsem se odstěhoval převážně do zahraničí a letos už (snad) nadobro, včetně pozbytí českého občanství.
Vůči své zemi/otčině jako Česku (Moravě atd), její kultuře, zvykům, tradicím, historii? To jo, ale vlastenec jako vůči České republice a současnému státu? To vůbec, v žádném případě… To se týká současného stavu a vše co tam patří, tedy státní zřízení, zákony, vedení, organizace a vůbec celý politický systém, ekonomika, společnost/mravy… V tomto smyslu bych byl spíš naprostým antivlastencem. :D

Další odpovědi
hapiky

Piju české pivo atd…

aliendrone

Ne, jsem mnohem raději VLASTNÍK, než vlastenec. Z vlastenectví koukají akorát náklady/výdaje, potíže a někdy i zubatá. ;) :D :D

Rokio

Jsem nejen vlastenec, ale dokonce nacionalista.

Projevuje se to tak, že raději čtu domácí zprávy než zprávy zahraniční a mám zájem na tom, aby se Česko a její občané měli dobře. O blaho jiných zemích se tolik nezajímám, i když proti nim nic nemám.