zjentek

anketa: cítíte se jeko hrdí vlastenci?

http://img.cz­.prg.cmestatic­.com/media/ima­ges/600xX/Feb2013/144995­9.jpg?9362

Nejlepší odpověď
MonkeyKing

ani náhodou

Doplňuji:
pan Zeman je vtipný a lidé si z něj dělají srandu. Nemají žádný respekt k hlavě státu. To by si nikde na světě nesměli dovolit. Ať si dělá prezident co chce, pořád je to taky člověk a má právo na své soukromí a klidně ať si zakopává o koberce! Co je komu do toho?
Nechci říct, že nesnášim Čr, to bych byl Čech jak poleno, ale prostě vadí mi tady nějaký věci – hlavně lidi!!!

Další odpovědi
anonym

ráda bych, ale nejde to

Nejde to, protože ať už je jakákoliv soutěž v televizi (Superstar, nyní Stardence) tak soutěžící nejenže nezpívají české písničky (a ani netančí na české písničky)
tak v tom případě se už vytrácí být na co hrdý.
Zrovna tak už NEMÁME české výrobky na které bych mohl být hrdý (vyráběli jsme cukrovary, sklo, možná jsme nekonkurovali v některých výrobcích, ale MĚLI JSME ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY, které dokázali udělat z něčeho něco…dokázali improvizovat, viz operace POUŠTNÍ BOUŘE, kde Američané čuměli na to jak české ručičky umějí vyrobit cokoliv, nebo přizpůsobit nějaký díl k něčemu jinému).
Tak už nám zbývají akorát naši sportovci.

Jikra

ráda bych, ale nejde to

Rád bych se cítil jako hrdý ale zůstanu jen u toho že se cítím jen jako vlastenec.
A co se týka toho odkazu tak snad jen to, že politici přícházejí a odcházejí a řežimy se mění ale vlast zůstává.

marci1

samozřejmě

Vlastenectví neznamená mít rád politiky. Je to láska ke své vlasti, domovině. Tady jsem se narodila, tady žiji a budu žít. Mám ráda naše hory, lesy, města, hrady, zámky,řeky, rybníky ap.

dudu

ráda bych, ale nejde to

suaeda

ráda bych, ale nejde to

Doplňuji:
Na jednu stranu si myslím, že by člověk měl být hrdý na to že je Čech. Máme dlouhou historii, celosvětově známé slavné osoby a velké množství památek i přírodních krás. Na druhou stranu, když pominu naše politické smetiště a vše s ním spojené, mi zamrazí, když se dostanu kousek za hranice. Po zhlédnutí cedulek v zahraničních obchodech s českým oznámením, aby zákazníci nekradli zboží bych se nejraději hanbou propadl.

Klára K.

ani náhodou

Hamon

samozřejmě

Vždy se najde něco, na co hrdý být nemůžu. V novodobé historii (od cca první republiky) je toho sice nějak moc, ale v celé naší histori je to plivnutí do moře. A i teď se dají najít světlé okamžiky, za všechny antentát na Heydricha – klobouk dolů.

JuddH

ráda bych, ale nejde to

Reiny

ráda bych, ale nejde to

Lordcruss

ráda bych, ale nejde to

Gami.Pet

ani náhodou

Tom20

ani náhodou

Doplňuji:
Vzhledem k povaze tohoto národa a fotu ani ne :D

pas

ani náhodou

štamgast

ráda bych, ale nejde to

Doplňuji:
Ale ne kvůli prezidentovi, toho podporuju.

melanie

ani náhodou

klumprt

ráda bych, ale nejde to

Doplňuji:
Určitý pocit sounáležitosti k ostatním Čechům cítím, třeba když nějakého potkám v cizině. Líbí se mi naše země, nelíbí se mi, jak se k ní někteří chovají. Líbí se mi náš jazyk, jsem rád, že ho ovládám (pro cizince to nejspíš není žádná sranda). Máme pestrou historii a v ní spoustu velkých momentů (i spoustu tragických). Jsem dokonce rád, že jsem se narodil v Československu a ne třeba ve Rwandě. Ale hrdým vlastenectvím to nazvat nemůžu. A ten sádelnatý pán na obrázku na to má pramalý vliv.

Shmash

ráda bych, ale nejde to

Rohlik

ráda bych, ale nejde to

SuperWhoLock

ráda bych, ale nejde to

Saky

ráda bych, ale nejde to

Dobrá duše

samozřejmě

Doplňuji:
oh, té opilé chátry na obrázku jsem si nevšiml, vlastenec jsem, proto trpím co mé vlasti jiní vyvádějí ☹

fandosaurus

ráda bych, ale nejde to

Jádrohlod

samozřejmě

Doplňuji:
Jo a to foto bych tam vůbec do toho nemotal , to je jiný šálek kávy.

tazatelka

samozřejmě

Doplňuji:
Nějakou dobu jsem mimo svou rodnou zemi žila, vím, co je to mít ji ráda a být vlastencem.

Questman

samozřejmě

Ozzy21

ráda bych, ale nejde to

Doplňuji:
MILUJU ČR! ale lidé kteří jsou u moci mi neulehčují být vlastenec… Hrdý vlastenec..

Dumbo

ráda bych, ale nejde to

DanielChy

ráda bych, ale nejde to

Mad

ráda bych, ale nejde to

devi344

samozřejmě

ráda bych, ale nejde to

Elis Pokorná

ráda bych, ale nejde to

LADIS

ráda bych, ale nejde to

kick882

samozřejmě

ShyDoe

ráda bych, ale nejde to

Tommii21

ráda bych, ale nejde to

knedlik123

ani náhodou

Je trba byt na co hrdy- byt Cechem. Napr. mame mnoho nemeckych pamatek jako Karluv most a veskerou gotiku a k atentatu na Heydricha, kterym se tu kdosi pysni-mohu pripomenout vsechny mrtve z Lidic a dalsi k tomu vazane nestesti. Puvodne pozadoval Hitler 10000 Ceskych zivotu ( za Heydricha)- to benesovci v Anglii dobre vedeli a po atentatu se k tomu jako spravni prasivci nemeli-prolhanci. Dale je treba byt hrdy na vyhnani nemcu ( takhle se psali) a na nemecky prumysl v Cechach – dnes cesky, jako plzenske a bud. pivo, a prakt. veskery nem. tezky prum. udelal z Cech to , co byly(po valce) : vyrobci tramvaji, vlaku , letadel, aut, atd.
Doplňuji:
kdo je hrdy na kradez stoleti ? jen aby se za to zase nekdy nemuselo pykat, v zemi tunelaru totiz plati jen rychla kradez – tam se nemysli na nasledky

Maljian

samozřejmě

frantoman

samozřejmě

Nuk nuk

samozřejmě

TIMA333

ráda bych, ale nejde to

Kaxx

ani náhodou

mišulka13jan

samozřejmě

hurvínek187

ráda bych, ale nejde to