Kelt

Jste proti zrušení Svátku práce?

Souhlasím s tím, že by se mělo šetřit a že moc svátků by nemuselo být. Podle mne bych ponechal raději 1. máj jako ¨Svátek práce a 8.5. bych nechal jako pracovní den. Jednak proto, že Svátek práce má mezinárodní význam a slaví se minimálně 100 let. Naproti tomu válka skončí, nějakou dobu budou jezdit osvoboditelé a setkávat se s pamětníky, nehledě na to, že nepřátelé před mnoha lety jsou dnes ti naši nejlepší přátelé a naši přátelé nejvěrnější se kterými jsme měli vydržet na Věčné časy a nikdy jinak, jsou prezentováni jako vyvrhelové lidstva. Obyčejní lidé za válku nemohou. Tak jaký je váš názor? Děkuji.

Odpovědi
Filip84

Máš v tom burdel.

День Победы / Victory Day / Jour de la Victoire / Den vítězství se slaví různě, protože se jim neslaví Akt bezpodmínečné kapitulace Velkoněmecké říše, leč konec WWII, a to jsou dvě odlišné věci. 5. května ho slaví Království Nizozemské a Dánské, většina Evropy 8. května, s výjimkou bývalého SSSR, Bosny a Hercegoviny a Srbska, tam ho slaví 9. května, 15. srpna ho slaví v KLDR a Korejské republice, 2. září U. S., jako federální svátek a 3. září Čínská lidová republika.

Co má konec WWII společného s Tvým názorem na „Rusáky“? Nebo co má dnešní RF společného s koncem WWII? Už jsme tak za kokoty, a k smíchu, v půlce světa, tak Wunderbar, zrušíme День Победы a budeme kokoti ještě větší: žádný problém! 👌😂😂😂

Ametyst

Je to tak. Historii nevěřím. Stačí se podívat, jak jsme před rokem 1990 slavili osvobození 9. května, a teď jako by ten slavný den vůbec nebyl. Je z něj osmý květen. Přepisování událostí, které se dějí před našima očima, je tak bezostyšné, že jak potom musela vypadat minulost? Kdo je u vesla, určuje pravidla, bez ohledu na fakta.

Rokio

Souhlasím s tebou. Je opravdu potřeba šetřit. Svátek práce bych nechal, protože má jednak mezinárodní význam a zadruhé slaví se dlouho. Naproti tomu 8. 5. by podle mě měl být pracovní den.

elkon

Hlouposti neřeším.

Kryšpín

Já bych zrušil i Velikonoce z důvodů mrskání jiného pohlaví je to diskriminační tak jak již navrhovala úspěšná dáma v politice.

Drap

Nejsem pro nesmysly.