Dr. Darko

Jste pro prodloužení nouzového stavu? Nebo bychom měli začít fungovat jako dřív?

Nejlepší odpověď
Edison

Buď si jist, že by to rozhodně nebylo „jako dřív“. Ono ani takhle to nebude jako dřív, ale bez NS by tu naskočilo cca 100 000 mrtvých, kolem 7 000 000 naka­žených. Současně s tím by nás nikdo nepustil za vlastní hranice. Stali bychom se zónou smrti. Tak přemýšlej.

Další odpovědi
Pepa25

Ani jedno ani druhé. Takhle navíc otázky nestojí ..

Ametyst

Politici by se nás měli zeptat v referendu. Nejspíš by raději zemřeli na koronavirus, než by připustili referendum.:-)

zjentek

No já jen PEVNĚ DOUFÁM, že „běžní spotřebitelé“ po kovídkovi KONEČNĚ definitivně pochopí, že ty peníze, který dnes tak zoufale chybí hostinským a tisícům podobným pro život bezvýznamným profesím v kase, jsou tytéž peníze, které JIM ZŮSTALY V PENĚŽENKÁCH. Nebo ještě jinak:

Pokud nezastavíme covid, lidé budou umírat. Ale pokud kvůli „stopce pro Covid“ zastavíme určité profese a lidé NEZAČNOU ANI UMÍRAT, ANI NEONEMOCNÍ ČI JINAK NESTRÁDAJÍ, něco je s těmito profesemi ŠPATNĚ a je třeba ZAMYSLET SE, k čemu vlastně existují.

Jo, jasně… od politické špičky ledovce skrze úpatí korporací až na samé dno maličkých živnostníčků, až tam, kde se skví hranice mezi systémem a poctivým, nevinným a zodpovědným člověkem, mě ZCELA VŠICHNI učí, že normální je utrácet. Prosil mě o to ve veřejném projevu tehdy i prezidetn Bush, vlastně nás všechny, když se ekonomika hroutila jako domeček z karet. Nemám mu to za zlé. I když… To ale ještě nutně neznamená, že jsem: a) debil, b) charita. Doporučuji stejný přístup VŠEM!!! Skutečně BOHATÍ jste až v momentě, kdy si NEMÁTE CO KOUPIT. Zjentek (;

Resumé: Cítíš- li se po všech stránkách a zejména po té zdravotní dobře, no tak ZAČNI FUNGOVAT (chápej jako utrácet) JAKO DŘÍV.

Kryšpín

Budeme fungovat, trochu se utáhne demokracie trochu omezí globální byznys, občané a někteří ovčané budou spokojeni s vládou tvrdé ruky a turisté dovolenkáři nebudou všude vítáni budou mít trochu bobky.

zjentek

Vláda tvrdé ruky neplatí, dokud jsou tam kokoti úplatní. Dokud tvrdá ruka platí jen na chudáky (chápej jako „socky“), nic se nemění. Změna k lepšímu nastane, až TVRDÁ RUKA přijde i za těmi „pracovitými“!!!

Pepa25

A ještě jeden názor na popíchnutí debaty: https://www.u­niversitas.cz/o­sobnosti/5058-vypnuli-jsme-kriticke-mysleni-bez-nej-bude-navrat-k-novemu-normalu-bolet

Pepa25

Otázka fakt není „buď nouzový stav, anebo tady pomřou tisíce nevinných, většinou starých a nemocných lidí“. Ale jak a kdy uvolňovat opatření (nejen já si snad myslím, že by to nemělo být podle toho kolik dostane Babiš emailů a od kterých lobbystů).

Edison

Naprostý souhlas.

Edison

Ale měl bych mu napsat, že si potřebuju ankoupit košile, a že bez vyzkoušení to nende. Taky bych měl napsat Schillerový, že trvám na příspěvku, ptz za to, že jsem ztloustnul můžou vládníá opatření.

Edison

Ametyst, právě referendem by došlo nejspíš k obrovskýmu průšvihu.

Ametyst

Ty snad nevěříš svým spoluobčanům a vyvyšuješ se na ně? Občané lépe snesou to, co si sami odhlasují, než to, co je jim politiky ze slonovinové věže nadiktováno shora. Logicky. Politici pracují proti občanům, ne pro ně. Proč jim nechat volnou ruku v jejich obskurních rozhodnutích?

Edison

To se hluboce pleteš. Už od pravěku lidé moc dobře vědi, že v případě průšvihu je pro ně mnohem efektivnější hierarchické řízení, než demokracie. Proč asi armády nefungují na demokratických principech, nemají padlament ani referenda a o jednotlivých akcích se nehlasuje? Všimi si taky, že jakákoli firma, která měla fungovat demokraticky hodně rychle zkrachovala. Proto ty nejvýkonnější firmy fungují hierarchicky a nemají padlament, natož referenda. I v demokracii platí, že čím víc se o všem hlasuje, tím větší paskvily vznikají. Podívej se do našeho padlamentu: Mnoho malých stran, žádná není schopna cokoli prosadit bez politického kšeftování. V demokracii platí, že všichni do všeho kecaj, ale nikdo za nic nenese odpovědnost. Za normálních podmínek to je jen drobná komplikace, ale v případě průšvihu jde o životy.

Edison

Lidé neradi rozhodují. A tím míň čím menší mají vliv. Jako důkaz stačí podívat se na účast ve volbách. A s tímhle materiálem chceš dělat referendum? Pak si teda uvědom, že čim míň lidí hlasuje, tím míň lidí prosadí své zájmy PROTI větší většině.