hapiky

Jsou už dnes takové pracovní pozice, kde je člověk považován za pouhou vyměnitelnou součástku nějakého obřího celku?

Nejlepší odpověď
Bobek 2

Většina pracovních pozic je takových, a vždycky to tak bylo.

Další odpovědi
Edison

Samozřejmě. Není nenahraditelného zaměstnance…

I když… sám jsem byl na pozici, kterou po mém odchodu z firmy muslei po roce zrušit, bo na ni nemohli nikoho najít. Když jsem se tam po letech stavil za kamarádama… ti mi dali jmen, bo ty činnosti, které jsem dělal já rozfrcali na jiné pozice a to tak, že těm lidme přidělali práci, kterou jsem dělal jen já… Takže existují i takové pozice, které jsou nahraditelné jen velmi obtížně.

Kepler

Ano, vždy byly a vždy budou. Týká se to hlavně pozic s nižší kvalifikací. Když je někdo odborník, náhrada se hledá hůř.

Drap

Ano, celá řada

Ametyst

Samozřejmě. Na základě tohoto faktu se ve veřejnosti traduje pověra, že je spousta pracovních míst. Jasně- ale pro lidi bez kvalifikace.

elkon

Pokud nejsi majitel, tak jistě. A bylo to tak vždy.