Kelt

Jsou učebnice jazyků dnes kvalitnější než dříve?

Probíral jsem se knihovničkou, a objevil jsem spoustu učebnic cizích jazyků. Nemají sice audio část, jsou založeny na jiných metodách atd. Když se nějaká učebnice objeví dnes, mám pocit, že je lepší, praktičtější, je zaměřena na hovorový jazyk. Je to můj subjektivní pocit, nebo jsou tyto učebnice dnes opravdu lepší, tedy užitečnější a více využitelné? Děkuji.

Nejlepší odpověď
ivzez

Nejsou.

Učila jsem se podle „starých“ učebnic a sama jsem
učila (ještě občas učím) podle starých i „nových“.
Těm druhým toho dost chybí, často musím doplňovat
a vysvětlovat věci, které by měly jasné už z výuky češtiny.

Učebnice mají učit spisovný jazyk, ten, kterým se člověk
domluví ve všech zemích, v nichž se tím jazykem hovoří.

Hovorový jazyk zpravidla není jenom jeden a nemá smysl
(alespoň opodle mne) nepřipravit dobře na všechno.

Při výuce cizího jazyka může být hovorový jazyk jakousi
nadstavbou, podle mne by neměl být základem.

Další odpovědi
Kepler

Zatím ještě neumím posoudit, ale včera jsem si stáhl němčinu pro samouky on line (https://precti­me.cz/nemcina-pro-samouky.php?ref=czs­_nps&utm_source=sez­nam&utm_medium=cpc&ut­m_campaign=pm­.cz_NEMCINA&ut­m_content=N%c4%9bm%c­4%8dina+pro+sa­mouky&utm_ter­m=n%c4%9bm%c4%8di­na+pro+samouky ) a zatím na to čumím jak puk a moc tomu nerozumím. Ovšem jestli ta metoda opravdu splní to co slibuje, pak je to výborná učebnice. Pokud ne, tak jsem zřejmě beznadějný tupoun 🙂