BarboraSim

Jsou tohle oprávněné důvody k reklamaci mobilného telefonu ?

Dobrý večer,
mám půlroku starý mobilní telefon (Samusng Galaxy S4 mini), při 15 procentech baterie se vypíná až se nezapne vůbec a teď týden mám problém se dostat do galerie,Jakmile otevřu složku s fotkami celý mobil se mi sekne. Jsou tohle oprávněné důvody k reklamaci nebo se na mě budou dívat jako na pitomce, který tam šel s kravinou ?
Děkuji za odpověď
Doplňuji:
Ve složce mám 400 obrázků. Baterie vydrží jak kdy. Někdy bez problémů 12 hodin a někdy se stejným používáním sotva 5.

Nejlepší odpověď
anonym

Těch 15 % je diskutabilních (může být vadná baterie – jak dlouhou na ni máš záruku??) – ale sekání se při ´prolízání´ paměti je důvodem k reklamaci (jen si ještě ověř, že v té složce nemáš nějaký poškozený soubor – složku si zazálohuj na počítač a vymaž).

Další odpovědi
Hykam

Zazálohuj si veškeré kontakty a soubory (videa fotky…) a pak dej tovární nastavení. Na 99% uvedené problémy zmizí včetně s tou baterii.
Nevěřil jsem tomu, synovi vydržel mobil (taky Samsung) cca 2 hodiny po odpojení nabíječky, už jsem chtěl koupit novou baterii, ale někdo mi poradil tovární nastavení a bylo po problému.

McArthur

Souhlasím s jpau, že vlastně neříkáš, jak dlouho baterie vydrží nabitá. Je obvyklé, že tento typ mobilu vydrží při běžném užívání max. 2 dny, potom je třeba baterii nabít. A 15% stav je bohužel minimum, kdy v zájmu své bezpečnosti mobil provede nouzové vypnutí a nečeká na to, až uživatel najde adaptér. Pokud by ale baterie šla nabít jen do 15 % své kapacity, tak to důvod k reklamaci je.

V případě fotografií to může být hromadou věcí počínaje velkým množstvím souborů v jedné složce, vadnými soubory, blbostmi nahranými do systému, pomalou paměťovou kartou (doporučuji tam mít Class 10 kartu) apod. Co nesouhlasím s jpau je, že je to androidí syndrom. Stejně se chová i Windows a iOS od Apple, pokud mají ve složce moc souborů.

jpau

Budou se na Tebe dívat jako na pitomce (Tvoje slova).

To že se telefon s minimem baterie vypne je vcelku běžný jev (je třeba udržovat nějaké části telefonu pod proudem i když nejde zapnout). To že se telefon seká je Androidí syndrom. Prostě se k tomu systému musíš chovat stejně jako k Windows z přelomu tisíciletí – neinstalovat co tě napadne a sledovat co, co dělá. (Já vím, je to demence)

Hlada

Není to důvod k reklamaci. Na kapacitu baterie už není záruka, protože její životnost je 6 měsíců. Rozhodně by se neměla vypínat při 15%, ale při 0% (3,2V). Těžko posoudit, jestli má velký vnitřní odpor a tím pádem rychlý pokles napětí nebo je vada v telefonu. Uveď telefon do továrního nastavení, vytáhni SD kartu a změř čas do vybití.

Fienir

Důvod k reklamaci to je, ale jak znám dnešní prodejce, tak ti ji neuznají :(