Anuket

Můžu z těchto důvodů reklamovat mobil?

Dobré odpoledne,

chtěla bych se zeptat… Poslední dobou se mi hodně zasekával mobil, ale to se dalo přežít. Dneska mi spadl ze židle (normální výška židle, spadl na lino, což by měl normální mobil ustát), najednou se v displeji prolily barvy, viditelná je zhruba spodní třetina. Když jsem se chtěla na po zapnutí přihlásit, nechtělo mi to vzít ani pin (mám klasický, nedotykový mobil). Myslíte, že by mi mobil vyreklamovali? Respektive poslali na opravu, aniž bych něco musela platit. Mobil mám teprve dva měsíce, tak mi ho je dost líto. Bojím se, že pád ze židle by vzali jako zničení vlastním poškozením – ale jak říkám, to se mi nezdá, takových pádů už přežily i citlivé dotykáče před ním).

Máte nějaké rady, co jim případně říct? A vezmou mi to na opravu?

Nejlepší odpověď
Drap

Můžeš to zkusit, ale zřejmě poznají že mobil spadl a na to se bohužel reklamace nevztahuje.

Další odpovědi
zjentek

pokud to nebyl žádný tvrdý náraz, jen decentní ťukanec a přesto se to rozlilo, tak bych použil malou lež a tvrdil bych, že to samo ,) Nezapomínejte na právo zákazníka zvolit si, zda chcete opravu, či nový kus. ,)

adamda

po pádu z židle vám ho už podle mě nereklamují a to že se vám zasekával vám už asi neuvěří (jen kdyby jste měla důkazy) .nebo hodně prosit 🙂

Bedy

Já si myslím, že by s tím neměl být velký problém, vím, že se najdou vadné kusy samy o sobě, co takle blbnou -zvlášť teda levné mobily tím trpí dost.
myslím si, že máte poměrně velkou šanci na úspěch.

Můžu se jen zeptat – kupovala jste mobil na internetu nebo v kamenné prodejně či u operátora? Kdyžtak mi napište vnitřní poštou.
Doplňuji:
Pokud to bylo na lino a nebylo to z nějaké velké výšky, tak si myslím, že šanci máte. Něco jiného by byla třeba dlažba nebo kdyby to bylo z nějaké větší výšky, třeba ze stolu nebo z kuchyňské linky. Ale ze židle snad problém nebude…