OwO

Jsou špagety vhodné při hubnutí?

Mám ráda špagety, ale snažím se trochu zhubnout a nevím jestli jdou vhodné nebo jestli se mi neobjeví ,,faldíky,,

Nejlepší odpověď
Alesh

Už s toho dotazu je vidět, že o tom víš pramálo, spíše nic a ještě máš jakési naivistické představy typu, že pokud spíš byť jen jediný houskový knedlík, tak že ztloustneš jako prase. 🙂
Hele, celé je to mnohem zamotanější, chce o tom třeba i trochu popřemýšlet, jak to celé funguje.
Základem je pochopit to, že pokud máš DLOUHODOBĚ energetický příjem větší, než výdej, pak budeš nabírat a naopak. Příjem i výdej se vcelku blbě měří, samozřejmě existují kalorické tabulky a různé vzorce, jak spočítat výdej. Pro amatéra vcelku zbytečná a stresující věc. Přitom v podstatě stačí „míň žrát“ a „víc se hejbat“. Většina lidí je dneska línejch, pohyb je fuj, tak raději zkouší míň žrát. Velmi často se urvou hned do extrému, čili přestanou žrát (skoro) úplně, což je BLBOST. Je potřeba se zamyslet nad tím, co jít a piju. V první řadě vyřadím cukry (slazené nápoje, cukrovinky, bonbony apod.). K tomu přidám vyřazení různých polotovarů a jídel typů brambůrky, McDonalds apod. Přidám zeleninu, pokud můžu dlabu okurky, rajčata, mrkev, kedlubny salát apod. Omezím i tuk, primárně samozřejmě jídla na tuku smažená. Tímhle bych začal, co se stravy týče. Hele, konkrétně ty špagety jsou vcelku v pohodě, záleží, kolik jich dáváš, s čím to jíš. Jinak samozřejmě chce jít po kvalitě, tedy semolinové, můžou být i celozrnné. Pokud nechceš dělat směsi sama, zkus značku Barilla (jak u těstovin, tak u směsí, obojí dělají kvalitně).
No, a pak je ta druhá věc, přidej na pohybu. Opět klasická chyba začátečníků je „TEĎ TO URVU“. Takhle fakt ne, stačí velmi pozvolna, ideálně víc chodit (do schodů, místo výtahu, po městě, místo na elektrické koloběžce apod.). No, a pak se rozhlédnu po tom, co můžu dělat dalšího, např. plavání, kolo, inline, jogging, různá aerobní cvičení atd.

Další odpovědi
nyjono

Hodně záleží na tom, s čím je budeš jíst.

da ny

Zřejmě je řeč o těstovinách z bílé pšeničné mouky.
Záleží na množství takto přijímaných sacharidů (v porci/během dne/týdne). Na způsobu uvaření. Na celkovém složení Vaší stravy. Na příjmu a výdeji energie.
Obecně platí desítky let „pravidlo“, pro děti s nechutenstvím, hubené, horší jedlíky, se mají „nacpat“, co nejčastěji těstovinami. A klidně až rozvařenými. ;)
Pokud mám na Vámi položenou otázku (je patrný nedostatek informací) odpovědět, píši NE.