BANAN93

Jsou silničáři zaskočeni ????? :D

Nejlepší odpověď
anonym

to určitě nejsou,vždyt jako každý rok tak i letos hlásili že jsou připraveni,jen je zima pluhům když mají vyjet

Další odpovědi
anonym

V žádném případě, dokonce letos jsou připraveni ještě víc, i posypu mají dostatek. no uvidíme co je překvapí, až bude konec roku a oni budou mít h…o :))

Lucijej

No letos bych se jim zase až tak moc nedivila :o)

mosoj

Silničáři určitě ne , ale řidiči ano !! Za bouračku může vždycky řidič a ne silničář !!

Drap

Samozřejmě. Pamatuje si snad někdo, že by je některou zimu přes veškeré možnépřípravy něco nepřekvapilo. Většinou je překvapí hlavně ten fakt, že v zimě mrzne , chumelí a podobné rozmary počasí.
Na druhou stranu je třeba podotknout, že jejich práce neni vůbec snadná a že vše upravit v době, kterou by jsme si my řidiči představovali, je téměř nemožné.

honza19hk

řekl bych že ne,pár sypačů jsem viděl.Nejvíce problémů je vždy v noci.Hlavně te´d když padaj stromy.
Ale jakmile musí silnice vyhrnovat ZÚ Hlučín vyproš´tovacím tankem jako minulou zimu tak to už jsou i silničáři naprd.

mj81

Je nutné si uvědomit, že sněhových pluhů je jen omezený počet, takže těžko můžou projet všechny silnice v okrese každých 15 minut. Pluhy a sypače mají určené nějaké trasy, které pravidelně projíždějí, až než skončí sněžení a všude je prohrnuto a posypáno. Stejně tak je určeno i to, za jak dlouho má být ta která komunikace uklizena, přičemž u méně významných silnic jsou to řádově hodiny.
Pro představu, třeba jen pro úklid ulic Plzně je třeba asi 12–13 aut s tím, že projet jednotlivé okruhy může trvat řekněme hodinu. Takže situace, kdy vaší ulicí i v hustém sněžení projede pluh jednou do hodiny, je zcela v pořádku.

venkovan

Silničáři mají zmírnit následky zimy. Ne zajistit naprosto sjízdné silnice každou minutu.
Pokud se sníh neustále sype, i po troškách, je mokrý, tak během chvilky je vše ujeto na klouzačku. Navíc pluh nevezme sníh načisto – vždy po něm něco zůstane.
Jestli sypač ujede za hodinu cca 40 –60 km, tak kolik bychom jich museli mít, aby silnice byly perfektní? Co do statistiky, jsme přibližně ve vybavení rovnocení s Rakouskem (počtem techniky, ne kvalitou).
A je to i o technickém vybavení. Pokud má armáda těžkou vyprošťovací techniku, tak ať jezdí. Je to jednou za mnoho let.
Ve většině případech je zakočen řidič, který je přemoudřelý když sníh padá, že silničáři nejezdí, když zas nepadá, tak, že té techniky a lidí živíme moc.

lukas.zmizik

určitě připravení jsou…jen od nich nemůže nikdo čekat, že budou v každé chvíli na každém místě… oni taky nemaj všude kamery aby se dověděli, že zrovna tam a tam je problém a hnet tam aktivně jeli… on si ten řidič taky nemůže říct, že u meziřiči je hodně sněhu, pojedu raděj do meziřiči než do humpolce.. je jich mnoho, je to organizované, každý má svoji trasu…vypadá to jednoduše ale jsou v tom ještě větší kejkle než sem tady stihl napsat…